2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasuose atidarytas naujas sveikatingumo takas padės pajusti ryšį su gamta

Praėjusį savaitgalį Zarasuose vyko aplinkosaugos festivalis „Darom prie ežerų Zarasuose“. Renginio organizatoriai „Darom kartu su SDG“ pristatė sveikatingumo taką bei prikėlė legendomis apipintą Liepų salą naujam gyvenimui.
 
Birželio 14 d. į Zarasų ežero Didžiąją salą susirinko tvarumui neabejingi gyventojai. Pirmą kartą surengtas „Darom prie ežerų Zarasuose“ festivalis siÅ«lė įvairias pramogas ir aplinkosaugines iniciatyvas.
 
„Jau ketverius metus paskutinį vasaros savaitgalį organizuojame festivalį „Darom prie jÅ«ros“. Norėjosi, kad panašiu renginiu galėtų džiaugtis ir Rytų Lietuvos gyventojai, todėl atkreipėme dėmesį į Zarasus. Tai yra vienas gražiausių Lietuvos kampelių, kurį norisi išsaugoti ateities kartoms, – sakė aplinkosaugos iniciatyvų organizacijos „Mes darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.
 
Sveikatingumo takas – dovana miestui
 
„Darom prie ežerų Zarasuose“ festivalio generalinis rėmėjas šiais metais buvo Uždaroji akcinė bendrovė „SDG“. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Eduardo Jaso, siekis buvo miestui padovanoti ne tik šventę, bet ir sveikatinimo pramogą, kuria miesto gyventojai ir svečiai galėtų džiaugtis kiekvieną dieną.
 
„MÅ«sų darbuotojai didžiavosi, kad ši prasminga veikla tradiciniame SDG vasaros sąskrydyje turi išliekamąją vertę ir džiaugėsi, kad vėliau, atvažiavę į Zarasus su šeimomis, galės kartu pasimėgauti Didžiojoje Zaraso ežero saloje sukurtu Sveikatingumo taku“ – savo mintimis dalijosi Eduardas Jasas.
 
Tako idėjos autorius Vladas Sakalauskas pabrėžė, kad maršrutas buvo sukurtas atsižvelgiant į bÅ«tent šios vietos gamtinį unikalumą.
 
„Sveikatingumo takas įrengtas šiaurinėje didžiosios Zaraso ežero salos dalyje. Kartu sutvarkėme tako teritoriją ir 500 metrų ilgio atkarpoje įrengėme 11 stotelių, kuriose kviečiame tyrinėti gamtą. Pavyzdžiui „salos garsų tinklas“ padės išgirsti visus salos garsus, „apmąstymų gultuose“ galėsite nuraminti mintis, o „pojūčių miškelyje“ atrasti skirtingus gamtos raštus“, – sakė V. Sakalauskas.
 
Tako atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir pati jį išbandė Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė. „Džiaugiamės, kad tokia graži iniciatyva atvyko į Zarasus ir tikimės, kad tai gražios partnerystės pradžia“ – sakė merė.
 
Liepų salos prikėlimas
 
Kol vyko sveikatingumo tako įrengimas, kita dalis festivalio dalyvių plaustu kėlėsi į vietinių gyventojų legendomis apipintą Liepų salą. Keturios dešimtys SDG įmonės darbuotojų per tris valandas pavertė apleistą salą jaukiu gamtos kampeliu.
 
„Vietiniai gyventojai papasakojo, kad Zaraso ežere esanti Liepų sala daugybę metų buvo užmiršta, tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių pradėjo joje lankytis. Su savivaldybės pagalba, žengėme pirmuosius žingsnius, kad sala taptų jaukesnė ir gražesnė visiems“, – teigė E. Glušokas.
 
Festivaliai orientuoti į praktines veiklas
 
Pasak festivalio organizatorių, Lietuvoje pastebimas nuolatinis ekologijos ir gamtos išsaugojimo diskusijų festivalių augimas. Tačiau, nepaisant įdomių ir naudingų diskusijų, realių veiksmų gamtos apsaugos srityje daroma nepakankamai, o kalbos dažnai nesulaukia praktinio įgyvendinimo.
 
„Visada stengiamės orientuotis į praktines aplinkosaugos veiklas. MÅ«sų festivalių dalyviai jau žino, jog atvykus reiks imti darbines pirštines ir savomis rankomis prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Žinoma, po gerų darbų, visada kviečiame ir į pramoginę dalį – koncertus, siÅ«lome įvairias pramogas“, – pasakojo E. Glušokas.
 
Po šio festivalio tvarkymosi dalies, Zarasų gyventojai ir svečiai mėgavosi Baltojo Kiro ir G&G Sindikato koncertais. Jie taip pat turėjo galimybę susipažinti su „Darom kartu su SDG“ iniciatyvų platforma, atsiimti nemokamą tabakinę ir laimėti įvairių prizų. Vakarą dalyviai užbaigė mušdami bÅ«gnus, o drąsiausieji išbandė ėjimą per karštas žarijas.
 
Pavyzdys kitoms įmonėms
 
Generalinis festivalio rėmėjas Uždaroji akcinė bendrovė SDG, bendradarbiaudamas su VšÄ® „Mes darom“, siekia įkvėpti kitas įmones savo pavyzdžiu, kaip mažais žingsneliais galima pasiekti didelių rezultatų.
 
„Tvarus verslas mums asocijuojasi su skaidrumu, ilgaamžiškumu, bendryste ir visko, kas gyva, saugojimu. Esame orientuoti į savo darbuotojus, klientus, bendruomenes ir aplinką, kuri mus supa, bei jos saugojimą ir puoselėjimą. Tam, kad darytume didelius darbus, ne visada reikia didelių investicijų – svarbiausia idėja, noras ją įgyvendinti ir pastangos“, – teigė E. Jasas.
 
 
VšÄ® „Mes Darom“ informacija
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2024-06-20 11:23:07
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?