2020 m. liepos 12 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasuose iškilmingai paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Kariuomenei skirti renginiai prasidėjo šv. Mišiomis Zarasų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Mišias už laisvės gynėjus, Lietuvos karius ir mūsų šalį - Lietuvą aukojo Panevėžio įgulos kapelionas pulkininkas leitenantas Virginijus Veilentas, Zarasų bažnyčios dekanas klebonas kunigas Vydas Juškėnas.

 

Po šv. Mišių į Sėlių aikštę atžygiavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai, Zarasų šaulių 7-osios kuopos „Vytis“ šauliai, Susirinko visi tie, kurie neabejingi Tėvynės gynybai, laisvei ir nepriklausomybei.


Šventės dalyvius Sėlių aikštėje sveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Zabiela.


Aikštėje šventės dalyviai giedojo Lietuvos Respublikos himną. Tūkstančių žuvusių už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę atminimą minėjimo dalyviai pagerbė tylos minute. Savanoriai gyvų gėlių krepšelį išnešė padėti ant Lietuvos savanorių kapų Zarasuose. Skambėjo šūvių salvės už Lietuvą tėvynę, už Lietuvos kariuomenę.

 

Sveikinimo žodžius šventės dalyviams tarė ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis pasveikino visus su Lietuvos kariuomenės diena ir pabrėžė, kad nėra garbingesnio pasirinkimo, nei ginti savo kraštą, būti pasirengus atiduoti visas jėgas ir net gyvybę Tėvynės labui. Visų vienybė, pasiaukojimas ir ištikimybė savo valstybei – nepalaužiama kariuomenės stiprybė. Meras padėkojo visiems kariams, savanoriams, šauliams už atsidavimą ir nuoširdžią pagarbą ir meilę Tėvynei, nuoširdų bendradarbiavimą su rajono bendruomenėmis. Visa tai auklėja visus piliečius būti patriotiškais, drąsiais kovotojais už Tėvynės laisvę.


Sveikino Lietuvos kariuomenės minėjimo dalyvius ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, rajono Savivaldybės tarybos nariai Rimantas Jurevičius, Kęstutis Stankevičius. Apie gražų policijos ir savanorių, šaulių bendradarbiavimą kalbėjo ir Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas.

 

Daug savanorių, šaulių tą diena buvo apdovanoti vardinėmis dovanomis, Rinktinės kariams buvo suteikti aukštesni kariniai laipsniai. Juos gavo ir zarasiškiai. Grandinio laipsnis suteiktas Edmundui Guiskui, vyresniojo eilinio - Rolandui Jusiui, Tomui Razmanavičiui, Alvydui Davainiui, Deividui Cikanui. Policijos komisariato dovana apdovanotas Rinktinės 508 pėstininkų kuopos vadas Arūnas Mažeika.
 

Petras Ivanovas

Nuotraukose: Sėlių aikštėje Lietuvos kariuomenės minėjimo akimirkos.
Autoriaus nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-11-27 16:17:57