2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasuose pagerbtos Holokausto aukos

Sausio 27 d. minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinti Aušvico (Osvencimo)-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai Lenkijoje.

 

Zarasų rajono savivaldybė kartu su Zarasų krašto muziejumi, suvokdami šio tragiško pasaulio ir Lietuvos istorijos etapo reikšmę, ir siekdami pagerbti žydų tautos aukų atminimą, prisijungė prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename“ – „We remember.“


Šiandien, 16 valandą, prie paminklo (D. Bukonto g., skveras) buvo pagerbtos Holokausto aukos.

 

Holokausto aukų atminimui tyliai ir susikaupę žvakes uždegė rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, rajono Savivaldybės ir Zarasų krašto muziejaus darbuotojai. Prie paminklo buvo padėtos gėlės ir žydų papročių akmenėliai.

 

Pagerbimo metu buvo prisiminta žydų tautos tragedija, kuri įvyko ir Zarasų krašte. Po žiauraus Holokausto nutrÅ«ko šimtmečius ežerų krašte gyvavusios žydų bendruomenės gyvenimas – iš tÅ«kstančių liko gyvi tik vienetai prieš karą čia gyvenusių žydų. Žuvusiųjų vardai ir pavardės kelis dešimtmečius buvo tarsi ištrinti iš istorijos, iš zarasiškių atminties.

 

Akcijos Zarasuose dalyviai pabrėžė, kad mÅ«sų krašte saugomas Holokausto aukų atminimas, pagerbiami tragiškai žuvę mÅ«sų krašto žmonės atminimo dienomis. Buvo akcentuota, kad ir šiandien Holokaustas – tai visų žmonių skausmas ir tragedija, ir visų pareiga stengtis, kad ateityje daugiau niekada tokie įvykiai nepasikartotų, ir kad niekada daugiau neiškiltų pavojus žmogiškumui. Istorija liudija apie didžiulį nusikaltimą žmonijai ir žmogiškumo praradimą.


Ši atmintis negali išblėsti. Tai įsipareigojimas tragiškai nužudytiems mÅ«sų krašto žmonėms. Ši tragedija nepaprastai skausminga tiems, kurie žmogaus gyvybę laiko aukšÄiausia vertybe.

 

Renginio metu buvo prisiminti ir Pasaulio Tautų Teisuoliai. Jie rizikavo savo ir savo šeimos narių gyvybe. Tačiau šie padorÅ«s žmonės padėjo išgyventi savo kaimynams, draugams, o kartais ir visai nepažįstamiems žmonėms, pasmerktiems mirčiai. Žmonės slėpė žydus, sunkiu ir baisiu laikotarpiu dalydavosi duonos kąsniu, buvo tėvai našlaičiais likusiems žydų vaikams. Šie kilnÅ«s ir be galo drąsÅ«s žmonės – verti pačios didžiausios pagarbos. Zarasų krašto žydai buvo labai išsilavinę, darbštÅ«s ir verslÅ«s žmonės, jie įnešÄ— didelį indėlį į krašto klestėjimą, aktyviai dalyvavo socialiniame, ekonominiame ir kultÅ«riniame gyvenime.

 

 

 

Petras Ivanovas

Nuotraukose: Holokausto aukų pagerbimo akimirkos Zarasuose

 

 

 

 

Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2022-01-27 16:56:51
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?