2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasuose pirmą kartą organizuota D. Kepenio sveikatos mokyklos-stovyklos laida

 
Lapkričio 2 – 8 d. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Lietuvos sveikuolių sąjunga pirmą kartą kvietė Zarasų rajono gyventojus į sveikatingumo stovyklą. Tai 30 val. programa, pritaikyta prie šių dienų žmonių gyvenimo ritmo, darbinio užimtumo ir poreikių, siekiant parodyti, jog ir šiuo laikmečiu, kai visi skubame ir bėgame, galime gyventi darnoje tiek su savimi, tiek ir su aplinka. Daugiau kaip 25-erius metus Lietuvos sveikuolių sąjungos puoselėjama holistinės sveikatos stiprinimo ir atstatymo praktinė metodika leido dalyviams pajusti koks malonus, originalus ir įdomus gali būti sveikas gyvenimo būdas.
 
Dalyviai visą savaitę anksti kėlėsi, saulei dar nepatekėjus mankštinosi ir maudėsi Zaraso ežere. Per pietus dalyviai draugiškai pietaudavo Zarasų kavinėje ,,Red Akcija“, kur jiems buvo patiekiamas pagal specialų meniu pagamintas maistas, o vakare, po darbų susirinkdavo kartu pakalbėti, pasportuoti, pamedituoti, pašokti ir pasijuokti.
 
Sveikatos mokyklą pradėjusi Lukrecija Augustaitytė dalyvius mokė sveikai gyventi: supažindino su pagrindiniais fiziniais pratimais, taisyklinga mityba, suteikė meditacijos ir savimasažų pagrindų. Stovyklą užbaigęs Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis susistemino įgytas žinias, kartu praleistas vakaras pirtyje atpalaidavo būsimų sveikuolių kūnus. Indėnų žygis tyrame ore privertė kiekvieną fiziškai padirbėti ir paliko naujų įspūdžių bei potyrių. Minėdami Europos sveikos mitybos dieną sveikatos mokyklos dalyvės vaišinosi pačių pagamintomis vaišėmis.
 
Dalyvių lūkesčiai buvo patenkinti ir viršijo juos. Daugelis numetė svorio, išsivalė organizmą, pagerino regėjimą. Septynių dienų stovyklos programa kiekvieną motyvavo ir toliau tęsti sveikesnį gyvenimo būdą. Kartu praleistas laikas suartino ir privertė į pasaulį pasižiūrėti kitomis akimis.
 
Dėkojame patiems atkakliausiems dalyviams, kurie visą savaitę buvo kartu ir skyrė laiko sau, taip pat partneriams – Zarasų meno mokyklai ir Zarasų jaunimo centrui.
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija
 

Svetlana Veikšrienė 2015-11-10 15:10:55