2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasuose šviečia moderni elektra

Zarasuose sėkmingai įgyvendintas VšĮ Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros programos projektas „Zarasų rajono savivaldybės gatvių apšvietimo energijos efektyvumo didinimas“. Įgyvendinus šį projektą, baigta modernizuoti apšvietimo sistema Zarasų mieste. Senosios natrio lempos buvo pakeistos LED lempomis ir visa apšvietimo sistema dabar yra centralizuota. Iš viso mieste pakeista 618 šviestuvų.


Ši apšvietimo sistema yra ne tik moderni, bet ir tausojanti aplinką. LED technologijos naudoja mažiau elektros energijos nei joms alternatyvios technologijos ir tuo pačiu sumažinamas CO2 išmetimas į atmosferą. Pirma, labai svarbu, kad LED apšvietimas sumažina miesto apšvietimo kaštus, antra toks pašvietimas žymiai ekologiškesnis. O tai svarbu mūsų kurortinei vietovei.


Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas pabrėžė, kad LED apšvietimas duoda dvigubą naudą. Mums labai svarbu taupyti, aktuali Zarasams, kaip kurortinei vietovei, ir ekologija.

 

Dabar miesto gyvenamuosiuose kvartaluose ir pagrindinėse gatvėse išmanioji elektra šviečia visą tamsųjį laikotarpį, o Savivaldybė už miesto apšvietimą moka apie 30 procentų mažiau, nei anksčiau. Dabar nereika taip taupyti ir po vidurnakčio išjunginėti mieste apšvietimą.

 

Petras Ivanovas


Svetlana Veikšrienė 2019-10-08 17:21:44