2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasuose tarėsi dėl kurortų ir kurortinių teritorijų saugumo šios vasaros sezono metu

Tarp daugiau nei trijų šimtų ežerų įsikÅ«ręs Zarasų rajonas yra vienas ežeringiausių Lietuvoje. Drąsiai galime sakyti, kad Zarasų rajonas yra išskirtinė kurortinė teritorija Lietuvoje ir ji nesilygiuoja su Palanga, Birštonu ir Druskininkais. Čia atvykę poilsiautojai nesitiki prabangių apartamentų ir trankių vakarėlių. Zarasus renkasi tie, kurie mėgaujasi gamtos teikiama energija ir ramybe. Rajonas turistus traukia ne tik išskirtiniu kraštovaizdžiu, turtinga krašto istorija, užaugintais įžymiais menininkais, lankytinų objektų gausa, tÅ«kstančius lankytojų pritraukiančiais kultÅ«riniais renginiais, tačiau ir inovatyviais, išskirtiniais statiniais. Čia yra moderniausias Lietuvoje vandenlenčių parkas, didžiausias pripučiamų takelių ir kliūčių parkas vandenyje, lankytojams duris atvėrę istoriniai dvarai, apžvalgos ratas, kuris pripažintas unikaliu architektÅ«riniu statiniu. Šiandien Zarasų miestas nori pasigirti dar vienu unikaliu architektÅ«riniu kÅ«riniu. Dar 2017 m. ŠarÅ«no Kiaunės projektavimo studijos suprojektuotas statinys, pavadintas „Kupole“, jau puikiai dera Zaraso ežero Didžiosios salos gamtos fone. „Kupole“ pirmą kartą duris atvėrė sukviesdama Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų merus, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, savivaldybių, policijos, prokuratÅ«ros, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Šaulių sąjungos, kultÅ«ros ir žiniasklaidos atstovus į tradicinį ir kasmetinį pasitarimą dėl kurortų ir kurortinių teritorijų saugumo įgyvendinimo 2022 m. vasaros sezono metu.

 

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, tardamas sveikinimo žodį didžiavosi išskirtiniu miškų ir ežerų apsuptyje įsikÅ«rusiu gamtos rojumi ir priimtais drąsiais sprendimais, siekiant garsinti savo kraštą. Meras akcentavo, kad Zarasų rajono kurortinė teritorija traukia poilsiautojus, kurie mėgsta gamtą, meną ir aktyvų laisvalaikį gamtoje.

 

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų koordinatorius RamÅ«nas Keršys atskleidė Zarasų krašto unikalumo paslaptis, už ką kraštą pamilsta kiekvienas čia atvykęs ir kodėl vėl nori sugrįžti į Zarasus!

 

Konferencijos dalyvius taip pat sveikino Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. Viceministras atviravo, kad Zarasų kraštas, jo kultÅ«ra ir žmonės jam yra gerai pažįstami ir brangÅ«s, pasidžiaugė vykdomais darbais rajone.

 

Pasitarimą pradėjo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius. Jis išsakė pastebėjimus, kad kurortuose ir kurortinėse teritorijose nusikalstamų veikų ir viešosios tvarkos pažeidimų vasaros sezono metu, o ypač savaitgaliais, skaičius didesnis, nei įprastai. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas, atsakydamas į klausimą, kaip užtikrinsime žmonių saugumą 2022 m. vasarą, išskyrė keletą prioritetinių krypčių. Bus intensyviai vykdomos prevencinės priemonės, išskirtinis dėmesys bus skirtas turtiniams nusikaltimams ir nusikalstamoms veikoms, susijusioms su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Sustiprintas dėmesys bus skiriamas ir eismo saugumui, greičio ir neblaivių vairuotojų kontrolei. Ä® pagalbą bus pasitelkiami policijos rėmėjai ir socialiniai partneriai.

 

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis skaitė pranešimą „Ikiteisminių tyrimų specifika kurortuose ir kurortinėse teritorijose“. Rolandas Kiškis palyginimui priminė, kad dar prieš dešimtmetį vasarą kurortuose tekdavo tirti daug sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų, o dabar tokios veikos nebėra sisteminės ir jų įvykdoma daug mažiau. Dominuoja vagystės, nedideli sveikatos sutrikdymai, viešosios tvarkos pažeidimai, sukčiavimai ir vairavimas apsvaigus.

 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiÅ«rimoje teritorijoje iš šešių rajonų net trys, t. y. Zarasų, AnykšÄių ir Ignalinos rajonai turi kurortinių teritorijų statusą. Taigi, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas jaučia atsakomybę, užtikrinant gyventojų ir poilsiautojų saugumą. Vytautas VaiškÅ«nas pasidžiaugė, kad net 89 proc. Utenos apskrities gyventojų jaučiasi saugÅ«s savo gyvenamojoje teritorijoje ir policija nėra gavusi skundų iš poilsiautojų dėl nesaugumo. Jis taip pat išsakė pastebėjimą, kad per masinius renginius gerokai padidėjus transporto priemonių srautams, kyla problemų dėl automobilių statymo vietų.

 

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovas Audrius DragÅ«nas pristatė, kokiomis priemonėmis ir kaip policija užtikrina eismo saugumą. Pristatydamas analizės duomenis, išskyrė, kad daugiausia eismo įvykių Zarasų rajone įvyksta penktadieniais. Pagrindinės eismo įvykių priežastys: reikalavimo duoti kelią nevykdymas važiuojant per sankryžą, saugaus greičio nepasirinkimas ir įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą.

 

Kiti pasitarimo dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, išsakė problemas ir nurodė su kokiais iššÅ«kiais susiduria didieji šalies kurortai, užtikrindami poilsiautojų saugumą. Apibendrindami galime pasidžiaugti, kad daugumos poilsiautojų sąmoningumas ir gyventojų kultÅ«ra pasikeitusi ir išaugusi. Lankytinose vietose pastebima tvarka, nebėra gausiai šiukšlinama, rečiau randamas sulaužytas, sugadintas lankytinų vietų inventorius. Žmonės vertina tai, kas yra sukurta ir skirta jiems.

 

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas dėkojo Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui už galimybę pasisvečiuoti ežerų krašte. „Sunku palyginti Zarasus ir Druskininkus, tačiau ten, kur esame, tuo turime džiaugtis ir didžiuotis“, – kalbėjo Ričardas Malinauskas.

 

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas renginio dalyviams įteikė atminimo dovanas, naujai išleistą knygą „Zarasai ir zarasiečiai“. Knygoje pateikiamos 194 nuotraukos apie Zarasus ir šio krašto žmones.

 

Kitais metais jau tradicija tapęs kurortų ir kurortinių teritorijų teisėsaugos ir savivaldos atstovų susitikimas vyks Klaipėdos krašte.

 

Dėkojame visiems dalyviams ir visiems padėjusiems rengti susitikimą. Maloniai kviečiame sugrįžti į Zarasus!

 
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja bendruomenei „Šlyninkos vandens malÅ«nas“, MB „Lietungė“, Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centrui ir kitiems už paramą, sukurtą šventišką nuotaiką, puikias ir įsimintinas emocijas.

 


Parengta pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimą


Nuotraukos Petro IVANOVO

 


Zarasų rajono savivaldybė 2022-05-11 08:36:26
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?