2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasuose vyko savižudybių prevencijos mokymai „SafeTALK“

Zarasų švietimo pagalbos tarnyba tęsia veiklas pagal projektą „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“, finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis. Zarasų rajone jau apmokyta 60 asmenų pagal „ASIST“ programą.  Tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti savižudybės riziką ir suteikti būtiną pagalbą užtikrinant saugumą.
 
Balandžio 5 -6 dienomis Zarasuose, Dusetose ir Salake vyko savižudybių prevencijos mokymai pagal „SafeTALK“ programą. „SafeTALK“ – tai keturių akademinių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams geriau suprasti savižudybių problemą ir į ją tinkamai reaguoti. „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems giliau suprasti problemą ir būti labiau pasirengus padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą. Šiuose mokymuose dalyvavo 120 rajono gyventojų. Tai pedagogai, slaugytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, socialinės paramos skyriaus specialistai, globėjai, visuomenės atstovai, globos namų darbuotojai, visuomenės sveikatos specialistai ir kiti asmenys.
 
Šių mokymų dalyviai įgijo įgūdžius kaip atpažinti savižudybės riziką, kaip pradėti pokalbį su asmeniu galvojančiu apie savižudybę ir kur nukreipti asmenį tęstinės pagalbos.
 
Savižudybių prevencijos „ASIST“ ir „safeTALK“ mokymus vedė lektoriai sertifikuoti pagal „Living Works Education“ standartizuotų mokymų programas.
 
Savižudybių prevencija veikia efektyviausiai kai kiekviena bendruomenė turi lokalų pagalbos tinklą: yra daugiau žmonių, kurie atpažįsta savižudybės pavojų bei nukreipia pagalbos, ir turi žmonių, kurie gali suteikti tinkamą pagalbą apie savižudybę svarstančiam.
 
Jei turite klausimų, pasiūlymų, susijusių su savižudybių prevencijos įgyvendinimu mūsų rajone, kreipkitės į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą. Kartu ieškosime atsakymų.
 
Tikime, kad visi kartu galime kurti bendruomenę, saugesnę nuo savižudybių.
Nuotraukos

Zarasų švietimo pagalbos tarnyba 2018-04-16 09:41:44