2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Žiemines automobilių padangas pakeitus

Kiekvienas automobilio vairuotojas privalo metuose įsidėmėti dvi datas – balandžio 1 d. ir lapkričio 1 d. Tai datos, kai yra privalu atlikti sezoninį automobilio padangų keitimą, t. y. pasikeisti žiemines padangas į vasarines ir atvirkšÄiai. Žinoma, tai neliečia vairuotojų savo automobilyje naudojančių universalias padangas, pritaikytas abiem metų sezonams. Tačiau jei naudojate žiemines padangas, nuo balandžio 1 dienos turite jas pakeisti į vasarines, nes žieminių padangų naudojimas yra draudžiamas nuo balandžio 10 dienos. Nesilaikant šios tvarkos, gali bÅ«ti panaikinamas automobilio techninės apžiÅ«ros galiojimas.
 
Atliekant sezoninį padangų keitimą kiekvienas vairuotojas periodiškai turi atnaujinti automobilio „apavą“ į naujesnį ir tuomet dažnam kyla klausimas, kaip teisingai tolimesniam tvarkymui perduoti naudojimui nebetinkamas padangas. Nebetinkamas naudoti automobilių padangas yra svarbu tinkamai tvarkyti, kad jų poveikis aplinkai bÅ«tų minimalus. Žemiau pateikiame keletą patarimų, kaip elgtis su senomis padangomis.
 
Galiojantys teisės aktai draudžia transporto priemonių remonto įmonėms (autoservisams)  nebetinkamas eksploatavimui padangas atiduoti naudotojui, todėl keičiant padangas autoservise, senosios turi bÅ«ti priimamos nemokamai. Padangų platintojai (pardavėjai) taip pat privalo iš kliento nemokamai priimti nebenaudojamas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek pat, kiek perkama.
 
Senas padangas nemokamai galima atiduoti ir savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Zarasų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės (Statybininkų g. 11, Zarasai, tel. +370 610 05 198) darbuotojai iš kiekvieno Zarasų rajono gyventojo gali priimti iki 5 nebenaudojamų padangų per metus. Tačiau kiekvienam vietinės rinkliavos mokėtojui yra naudingiau, kai padangos atiduodamos jas parduodančioms ar montuojančioms įmonėms. Jei padangos atvežamos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, dalis šių atliekų sutvarkymo kaštų padengiama iš gyventojų mokamos rinkliavos.
 
Tuo pačiu primename, kad palikti nebenaudojamas padangas (t. y. atliekas) kiemuose prie konteinerių, pakelėse, garažų bendrijų teritorijose ar kitur – DRAUDŽIAMA. Tai administracinis nusižengimas, už kurį yra skiriamos piniginės baudos. Todėl bÅ«kime atsakingi!
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-04-02 13:25:56
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?