2020 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Žiūrovų simpatijos – Dusetų dailės galerijos menininkui Remigijui Kriukui

Jubiliejinė dešimtoji meno mugė „ArtVilnius‘19“ šeštadienio vakarą tradiciškai svečius pakvietė į uždarymo renginį Šiuolaikinio meno centre, kurio metu buvo paskelbta, kam atiteko žiūrovų simpatijų prizai.
 
Nominaciją „Žiūrovų rinktinis menininkas“ pelnė Kultūros centrą Dusetų dailės galeriją atstovavęs stiklo dailininkas panevėžietis Remigijus Kriukas. Tai jau antras kartas, kuomet žiūrovai šį menininką išrenka geriausiu. „ArtVilnius‘17” menininkų duetas Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“ ir „Volfas Engelman“ premijos laureatais. „Esu labai laimingas, jog dešimtosios tarptautinės meno mugės „ArtVilnius‘19” žiūrovų rinktiniu menininku tapau antrą kartą iš eilės. Dėkoju Dusetų dailės galerijai bei jos vadovui Alvydui Stauskui, jog dar kartą patikėjo manimi reprezentuojant galeriją meno mugėje. Labiausiai esu dėkingas mugės lankytojams už tokį įvertinimą. Ačiū!“ – dėkojo visiems R. Kriukas.
 
Štai kaip šių metų žiūrovų pasirinkimą komentavo „ArtVilnius‘19” vadovė Diana Stomienė, priminusi, kad Dusetų dailės galerija „ArtVilnius‘17“ buvo apdovanota kaip viena iš septynių geriausių „ArtVilnius‘17“ galerijų, taip pat pelnė žiūrovų simpatijas – laimėjo nominaciją „Rinktinė žiūrovų galerija“, o jos pristatytas menininkų duetas Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“: „Džiaugiamės, kad ir Dusetų galerija, ir jos menininkai jau ne pirmą kartą yra pastebimi mugės lankytojų. Dusetų pavyzdys rodo, kad Lietuvoje profesionalus dailės gyvenimas vyksta ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose.“
 
R. Kriuko darbų stendas „Kelionė laiku“ per keletą mugės dienų sulaukė tūkstančių žiūrovų dėmesio. Juos sužavėjo ir aukšto meistriškumo stiklo kūriniai ir patraukli, labai skoningai parengta darbų ekspozicija. Pats autorius pasakojo, kad meno mugėje visi pristatyti darbai yra nauji, dar „alsuojantys“ ugnies karščiu ir tą beveik fiziškai galima buvo justi, žvelgiant į stiklo metamorfozes. Atrodo neįtikėtina, bet šio meistro rankose smėlis, veikiamas ugnies, pavirsta ir į gintarą, ir į medumi varvančius korius, ir į apanglėjusį medį, ir į skambantį metalą ar sustingusį ledą. Visą magišką stiklo virsmą vienija filosofinė mintis – žmogaus kelionė erdvėje ir laike, jo pojūčiai ir potyriai šios nepaprastos kelionės metu.
 
Vilija Visockienė
Nuotr. autorės, Alvydo Stausko, Aivaro Troščenkos

2019-06-05 10:21:39