2020 m. balandžio 1 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

„Žvejybos rojuje“ spiningavimo varžybos „Rapala – 2014“

2014 m. gegužės 17 d. Salake, kaimo turizmo sodyboje „Paukščių sala“, esančioje prie Luodžio ežero, jau antrus metus iš eilės vyko respublikinės spiningavimo varžybos „Rapala – 2014“. Varžybų tikslas – populiarinti žvejybą ,,Rapala“ firmos vobleriais.
 
Varžybose dalyvavo 277 dalyviai. Asmeninėje (valtyje 1-as žvejys) įskaitoje varžėsi 69 dalyviai, komandinėje (valtyje 2 žvejai) – 208 dalyviai 104 valtyse, 23 šeimos rungtyniavo Šeimos lygoje. Dalyvavo 8 klubai ir 17 Lietuvos įmonių atstovų.
 
Išskirtinis varžybų akcentas: pagavai – paleisk! Nė viena sugauta žuvis nebuvo atvežta į krantą. Visas pagautas žuvis teisėjai svėrė ir matavo tiesiog žvejų valtyse ir atlikę nustatytą varžybų procedūrą, jas paleido atgal į ežerą. Bendras laimikio svoris – 80 kg 680 gr.: sugautos 78 lydekos ir vienas ešerys. Bendras visų lydekų ir ešerio ilgis viršijo 42 metrus.
 
Šventėje dalyvavęs ir nominaciją už mažiausią pagautą žuvį įteikęs Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sakė, kad mažiausia pagauta įskaitinė žuvis yra pats didžiausias laimikis, nes tai puikiai kartu praleistas laikas žvejojant ir visiems linkėjo, kad ta žuvis tik augtų ir augtų.
 
Varžybų rengėjai ,,Rapala“ korporacija, neliko skolingi ministrui ir įteikė specialią nominaciją „Už švarius Lietuvos vandenis“. Taip rengėjai įvertino ministro pastangas uždrausti verslinę žvejybą vidaus vandenyse.
 
Dviems jauniausiems devynmečiams varžybų dalyviams prizą įteikė Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius.
 
Galima pasidžiaugti ir mūsų rajono žvejais. Šeimų lygoje dalyvavę zarasiškiai Vytautas ir Donatas Kščenavičiai užėme I-ąją vietą ir iškovojo „Rapala 2014“ Šeimos lygos taurę.
 
Vytenis Pranckevičius, sugavęs 4970 gr. žuvies, užėmė I-ąją vietą ir antrus metus iš eilės tapo „Rapala 2014“ taurės laimėtoju asmeninėje įskaitoje.
 
Gražutės regioninio parko įsteigtas prizas – savaitgalis su pirtimi, ekskursijomis, pramogomis ir palinkėjimu pagauti nors vieną lydeką Gražutės regioniniame parke burtų keliu atiteko vienam iš „laimingųjų“, kurie varžybų metu nepagavo nė vienos žuvies. Ne veltui sakoma - Gražutės regioninis parkas - rojaus kampelis žemėje!  
 
Kol varžybų teisėjai skaičiavo rezultatus, mūsų kraštietis, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mokslų daktaras Egidijus Bukelskis specialiais žetonais žymėjo lydekas. Luodžio ežeras – vienas iš ežerų, kuriuos Aplinkos ministerija paskelbė „Žvejybos rojaus“ projekte, todėl pirmąsias žymėtas lydekas įžuvino ministro Valentino Mazuronio ir  viceministro Lino Jonausko vadovaujamas ekipažas, kuriame buvo „Vienam gale kablys“ vedėjas Paulius Korsakas ir varžybų rengėjų atstovai.
 
Tądien į ežerą buvo paleista daugiau kaip šimtas kilogramų žymėtų lydekų, todėl ,,dabar lauksime žinios iš žvejų, kurie pagaus žymėtą lydeką, užrašys jos numerį, nufotografuos ar nufilmuos ir paleis ją atgal, o medžiagą pateiks Gražutės regioninio parko direkcijai. Šių žvejų  laukia specialūs prizai“, - pažadėjo Gražutės regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas.
 
Šventinėje varžybų rezultatų įteikimo dalyje dalyvavę Zarasų rajono mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius Ramūnas Keršys turėjo puikią galimybę su Aplinkos ministerijos vadovais padiskutuoti apie „Žvejybos rojaus“ projekto privalumus kuriant Zarasų rajono, kaip turistinės traukos vietovės, įvaizdį. Suprantama, kad vien įžuvinti ežerų nepakanka. Reikia plėtoti infrastruktūrą, didinti paslaugų kokybę. Būtina, kad į projekto įgyvendinimą aktyviai įsijungtų ne tik rajono Savivaldybė, bet ir verslo atstovai, kaimo turizmo sodybų šeimininkai, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos. Tam laikas tikrai palankus, nes jau šiais metais strateginiuose planuose turime numatyti prioritetus ir priemones 2014 – 2020 metų veiksmų programai įgyvendinti. Nuo visų mūsų aktyvumo ir atsakomybės priklausys kiek efektyviai bus panaudota Europos Sąjungos finansinė parama.   
 
Tikiu, kad varžybų dalyviai, jų šeimos nariai, svečiai liko patenkinti rezultatais ir poilsiu gamtoje, o paleistas laimikis tegul būna gera pradžia „Žvejybos rojui“ Zarasų krašte suklestėti.
 
 A.Veikšros nuotraukos.
 
Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono pirmininkas Arvydas Veikšra

Zarasų rajono savivaldybė 2014-05-20 10:11:14
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?