2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Žvejybos rojuje“ spiningavimo varžybos „Rapala – 2014“

2014 m. gegužės 17 d. Salake, kaimo turizmo sodyboje „PaukšÄių sala“, esančioje prie Luodžio ežero, jau antrus metus iš eilės vyko respublikinės spiningavimo varžybos „Rapala – 2014“. Varžybų tikslas – populiarinti žvejybą ,,Rapala“ firmos vobleriais.
 
Varžybose dalyvavo 277 dalyviai. Asmeninėje (valtyje 1-as žvejys) įskaitoje varžėsi 69 dalyviai, komandinėje (valtyje 2 žvejai) – 208 dalyviai 104 valtyse, 23 šeimos rungtyniavo Šeimos lygoje. Dalyvavo 8 klubai ir 17 Lietuvos įmonių atstovų.
 
Išskirtinis varžybų akcentas: pagavai – paleisk! Nė viena sugauta žuvis nebuvo atvežta į krantą. Visas pagautas žuvis teisėjai svėrė ir matavo tiesiog žvejų valtyse ir atlikę nustatytą varžybų procedÅ«rą, jas paleido atgal į ežerą. Bendras laimikio svoris – 80 kg 680 gr.: sugautos 78 lydekos ir vienas ešerys. Bendras visų lydekų ir ešerio ilgis viršijo 42 metrus.
 
Šventėje dalyvavęs ir nominaciją už mažiausią pagautą žuvį įteikęs Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sakė, kad mažiausia pagauta įskaitinė žuvis yra pats didžiausias laimikis, nes tai puikiai kartu praleistas laikas žvejojant ir visiems linkėjo, kad ta žuvis tik augtų ir augtų.
 
Varžybų rengėjai ,,Rapala“ korporacija, neliko skolingi ministrui ir įteikė specialią nominaciją „Už švarius Lietuvos vandenis“. Taip rengėjai įvertino ministro pastangas uždrausti verslinę žvejybą vidaus vandenyse.
 
Dviems jauniausiems devynmečiams varžybų dalyviams prizą įteikė Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius.
 
Galima pasidžiaugti ir mÅ«sų rajono žvejais. Šeimų lygoje dalyvavę zarasiškiai Vytautas ir Donatas KšÄenavičiai užėme I-ąją vietą ir iškovojo „Rapala 2014“ Šeimos lygos taurę.
 
Vytenis Pranckevičius, sugavęs 4970 gr. žuvies, užėmė I-ąją vietą ir antrus metus iš eilės tapo „Rapala 2014“ taurės laimėtoju asmeninėje įskaitoje.
 
Gražutės regioninio parko įsteigtas prizas – savaitgalis su pirtimi, ekskursijomis, pramogomis ir palinkėjimu pagauti nors vieną lydeką Gražutės regioniniame parke burtų keliu atiteko vienam iš „laimingųjų“, kurie varžybų metu nepagavo nė vienos žuvies. Ne veltui sakoma - Gražutės regioninis parkas - rojaus kampelis žemėje!  
 
Kol varžybų teisėjai skaičiavo rezultatus, mÅ«sų kraštietis, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mokslų daktaras Egidijus Bukelskis specialiais žetonais žymėjo lydekas. Luodžio ežeras – vienas iš ežerų, kuriuos Aplinkos ministerija paskelbė „Žvejybos rojaus“ projekte, todėl pirmąsias žymėtas lydekas įžuvino ministro Valentino Mazuronio ir  viceministro Lino Jonausko vadovaujamas ekipažas, kuriame buvo „Vienam gale kablys“ vedėjas Paulius Korsakas ir varžybų rengėjų atstovai.
 
Tądien į ežerą buvo paleista daugiau kaip šimtas kilogramų žymėtų lydekų, todėl ,,dabar lauksime žinios iš žvejų, kurie pagaus žymėtą lydeką, užrašys jos numerį, nufotografuos ar nufilmuos ir paleis ją atgal, o medžiagą pateiks Gražutės regioninio parko direkcijai. Šių žvejų  laukia specialÅ«s prizai“, - pažadėjo Gražutės regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas.
 
Šventinėje varžybų rezultatų įteikimo dalyje dalyvavę Zarasų rajono mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius RamÅ«nas Keršys turėjo puikią galimybę su Aplinkos ministerijos vadovais padiskutuoti apie „Žvejybos rojaus“ projekto privalumus kuriant Zarasų rajono, kaip turistinės traukos vietovės, įvaizdį. Suprantama, kad vien įžuvinti ežerų nepakanka. Reikia plėtoti infrastruktÅ«rą, didinti paslaugų kokybę. BÅ«tina, kad į projekto įgyvendinimą aktyviai įsijungtų ne tik rajono Savivaldybė, bet ir verslo atstovai, kaimo turizmo sodybų šeimininkai, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos. Tam laikas tikrai palankus, nes jau šiais metais strateginiuose planuose turime numatyti prioritetus ir priemones 2014 – 2020 metų veiksmų programai įgyvendinti. Nuo visų mÅ«sų aktyvumo ir atsakomybės priklausys kiek efektyviai bus panaudota Europos Sąjungos finansinė parama.   
 
Tikiu, kad varžybų dalyviai, jų šeimos nariai, svečiai liko patenkinti rezultatais ir poilsiu gamtoje, o paleistas laimikis tegul bÅ«na gera pradžia „Žvejybos rojui“ Zarasų krašte suklestėti.
 
 A.Veikšros nuotraukos.
 
Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono pirmininkas Arvydas Veikšra

Zarasų rajono savivaldybė 2014-05-20 10:11:14
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?