2018 m. balandžio 21 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Perspėjimo sistemos modernizavimas
Perspėjimo sistemos modernizavimas: gyventojai gaus informaciją trumpaisiais pranešimais
 
 Mes dar neįsivaizduojame gyventojų perspėjimo sistemos be elektros sirenų. Tačiau tikimės, kad greitai mes jas pamiršime ir naujos kartos net negalės įsivaizduoti, kad apie nelaimę mes informuodavome garso sirena. Šiuo metu įdiegiama moderni perspėjimo sistema.
Jos dėka gyventojų perspėjimas bus vykdomas trumpaisiais  pranešimais į mobiliuosius telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.
Zarasų rajono ekstremaliųjų situacijų komisija rekomenduoja visiems gyventojams nedelsti ir iki gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimo dienos nustatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui.
Ši paslauga gyventojams yra nemokama ir labai svarbi kilus grėsmei!
Mobiliųjų telefonų nustatymo instrukcijas rasite čia:
 
 
Pagrindinė civilinės saugos sistemos paskirtis, gręsiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms – padėti visuomenei išvengti ar patirti kuo mažiau žalos, išlaikyti rimtį, išsaugoti gyventojų gyvybę, sveikatą, turtą ir apsaugoti aplinką. Dabartinė civilinės saugos samprata akcentuoja ir pačių gyventojų aktyvų dalyvavimą civilinės saugos veikloje. Todėl siekiant efektyvaus reagavimo į kilusias grėsmes, labai svarbu institucijas, atsakingas už ekstremaliųjų situacijų valdymą, ir gyventojus operatyviai perspėti apie pavojus bei pateikti informaciją apie susidariusią situaciją ir rekomenduojamus veiksmus. Šiam tikslui Lietuvoje buvo sukurta ir daugiau kaip 20 metų veikia elektros sirenų naudojimu pagrįsta gyventojų perspėjimo sistema, nustatytos informavimo priemonės ir procedūros. Tačiau sparčiai vystomos informacinės technologijos suteikia galimybes tobulinti senuosius metodus.
Kad šalyje atsirastų šiuolaikiška ir efektyvi gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos baigia įgyvendinti projektą ,,Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas“. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-03-V „Intelektualios valdymo sistemos“. Projekto vertė yra 15,2 mln. Lt.
Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistema veiksmingai ir realiu laiku perduoda informaciją mobiliųjų telefonų naudotojams, naudojant Korinio transliavimo (Cell Broadcast) technologiją GSM tinkluose.
Pranešimai gali būti siunčiami vartotojams pasirinktoje šalies teritorijoje. Vartotojus galima pasiekti sugaištant minimalų laiką ir neapkraunant tinklo, nes nėra reikalinga jų paieška, nereikia žinoti gavėjo telefono numerio. Pranešimų kartojimas leidžia įspėti ne tik įvykio zonoje esančius gyventojus, bet ir atvykstančius į įvykio zoną. Cell Broadcast technologija leidžia perduoti pranešimus skirtingomis kalbomis ir informuoti įvairiakalbius šalies gyventojus bei atvykusius kitų šalių piliečius. Taip pat galima informuoti specialiąsias vartotojų grupes (tai gali būti policija, kariuomenė, pasienio tarnyba, kitos specialiosios tarnybos).
Trumpieji perspėjimo pranešimai bus siunčiami trimis kalbomis skirtingais kanalais: pranešimai lietuvių kalba – 578 kanalu, pranešimai anglų kalba – 525 kanalu, pranešimai rusų kalba – 605 kanalu. Gyventojai savo mobiliajame telefone nustatydami perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją, turi pasirinkti kanalą, kuria kalba norėtų gauti perspėjimo pranešimus. Todėl siūlome atidžiai perskaityti atmintinėje pateikiamą informaciją.
Tikimės, kad Zarasų rajono gyventojai supras perspėjimo sistemos būtinybę ir įdiegs savo mobiliuosius telefonus žinučių priėmimui. Mes turime prisiminti, kad nelaimė ateina nekviesta ir nelaukta. Laiku apie ją sužinoję, galime išvengti nuostolių ir net žmonių aukų.
 
Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija
 

2013-03-12 10:19:06
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. balandis
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30