Pirmas puslapis
Varžybų rezultatai
Foto galerija (2006m.)
Programa
Informacija prekiautojams
Informacija dalyviams
Istorija
Visi keliai veda į ...
Diskusijos
English
Sartai
Informaciniai rėmėjai
Sartai
  VASARIO 4-ĄJĄ VISI Į SARTUS

2006 m. vasario 4 d. Sartų hipodrome įvyks respublikinės tradicinės žirgų lenktynės. Į šią gražią šventę susirenka tūkstančiai žiūrovų, dalyvauja gausus meno kolektyvų, tautodailininkų būrys. Kadangi pastarųjų metų meteorologinės sąlygos neleidžia rengti lenktynių ant ežero, todėl jos organizuojamos hipodrome, esančiame 200 m. nuo Sartų ežero. Į hipodromo infrastruktūrą jau investuota nemaža lėšų dalis – nutiesti privažiavimo keliai, praplėsta tribūna.


Ristūnų žirgų sportas Lietuvoje pradėtas vystyti XIX amžiuje ristūnų įvežus į Lietuvą. Jie buvo naudojami vietiniams arkliams gerinti ir lenktynėms, kurios nuo neatmenamų laikų vykdavo daugiausia žiemą miesteliuose ir ant ežerų ledo turgų ar kitų susibūrimų dienomis.Arkliai buvo kinkomi į paprastas ir palengvintas rogutes. Tokio pobūdžio lenktynės paplitusios Rytų Lietuvoje ir Aukštaitijoje. Pradžioje lenktynės vyko tarp atskirų važiuotojų per miestelį ar ant ledo tiesiu keliu. Daugiausia mėgėjų palenktyniauti susirinkdavo Svėdasuose, Obeliuose, Užpaliuose, Zarasuose ir Dusetose.Nuo senų laikų jos vykdavo du kartus per metus – vasarą ir žiemą.


Nuo 1905 metų lenktynės tapo tradicinėmis, o nuo 1955 metų – paskelbtos respublikinėmis. Žiūrovų patogumui važiuotojai pradėjo lenktyniauti ratu, o nuo 1933 metų lenktynių takas įrengiamas kaip hipodrome – elipsės formos.

Šiais metais žirgų lenktynės lenktynės taip pat bus pravedamos Sartų hippodrome, kuris per eilę rekonstrukcijos metų jau pradeda atitikti keliamus reikalavimus (visas takas apjuostas spec tvora, pastatyta žiūrovų ir teisėjų tribūnos,). Juose turėtų dalyvauti apie 70 žirgų. Planuojama 10 važiavimų. Prizinis piniginis fondas apie 40000 Lt.

Sartai
  Organizatoriai
Pagrindiniai remėjai
Rėmėjai
 

 

  © 2006 Zarasų rajono savivaldybė