LT/EN/RU
Kiti lankomi objektai
 
 
 
 
,,Ievos žvėrynas“
 
 
 
„Ievos žvėrynas“, kurį Irena Sakalauskienė pavadino savo dukters vardu įkurtas 2001 metais. Jo aptvare gyvena apie 30 įdomių žvėrelių:taurieji elniai, kurių žinoma net 20 porūšių, dėmėtieji elniai (Tolimuosiuose Rytuose jie dar vadinami „elniais-eglemis“), Viduržemio jūros kraštų elniai danieliai ir kalnų avinai muflonai. Susitikimas su žvėryno gyventojais tikrai palieka stiprų įspūdi tiek gamtos mylėtojams, tiek paprastiems lankytojams. Juk tai unikali galimybė taip iš arti pamatyti gal dar iki šiol nematytus gamtos gyventojus!
 
 
Kontaktai:
Šlapių k., Zarasų raj.
 tel. +370 686 32552 (dėl apsilankymo būtina susitarti iš anksto)
 
 
 
Dusetų skulptūrų parkas
 
 
 
Skulptūrų parkas pradėtas kurti 2008 m. Vasarą. Parke ne tik garsių šalyje autorių darbai, bet auga ir Lietuvos Respublikos Prezidento V. Adamkaus vizito metu jo pasodintas ąžuoliukas.
 
Kontaktai:
K. Būgos g., Dusetos, Sartų ežero pakrantė
 
 
 
 
Medžio drožėjas Gediminas Kairys
 
 
 
G. Kairys medžio drožyba užsiima nuo seno. Savo dirbinius – įvairaus dydžio šaukštus verdamai uogienei maišyti, sviestui išmaigyti, lenteles daržovėms, duonai, mėsai ir kitiems gaminiams pjaustyti, kočėlus, įvairiausiais raštais išmargintas verpstes ir lazdas, įdomias kaukes tautodailininkas pardavinėja mugėse, turguose, nemažai jo darbų iškeliavo į užsien.
 
Kontaktai:
Degučių k., Zarasų raj.
tel. +370 686 61174 (dėl apsilankymo būtina susitarti iš anksto) 
 

Antalieptės hidroelektrinė
 
 
0,5 km nuo Antalieptės yra pirmoji didžiausia Pabaltyje kalnų tipo hidroelektrinė su2620 kilovatų galingumu. Vanduo joje slėgmine derivacija ant turbinų ratų krinta iš didžiausio Lietuvos sąlygomis 35metrų aukščio. Hidroelektrinės rezervai dideli: jos vandens saugyklos-tvenkinio plotas yra 1000 hektarų, tvenkinio naudingas tūris net 23,5 milijonų kubinių metrų vandens. Vandens paviršiaus lygis pakilęs net 34m. Hidroelektrinei yra panaudotas Šventosios upės vingio vagos pažemėjimas. Be to, patvenkta Šventoji kartu su 26 ežerais, sudaro antrą pagal dydį tvenkinį Lietuvoje, vadinamą Antalieptės mariomis. Šios hidroelektrinės projektavimo darbai trūko 11 metų.
 
Kontaktai:
Antalieptė
tel.: +370 682 30166 (būtina susitarti iš anksto)