LT/EN/RU
Ką centras dirba vasaros sezonui pasibaigus?

  

Kalbėti, kad vasara baigėsi, jau lyg ir nėra aktualu.  Tokiu metų laiku labiau kalbama apie artėjančią žiemą ir pasiruošimą jai. O ką gi veikia Zarasų rajono turizmo informacijos centras, kai minganti gamta nepritraukia tokių didelių turistų srautų kaip vasarą (beje, kasmet augančių bent ketvirtadaliu)? Džiaugiasi vasaros statistika ir laukia kitų metų?

Zarasų rajono Turizmo informacijos centras netgi labai laukia kitų metų ir jiems aktyviai ruošiasi. Centro darbuotojai renka ir apdoroja daugybę atvykstančio turisto ir keliaujančio vietinio patogumui reikalingos informacijos, kuri bus naudojama skleisti žinią apie Zarasų rajoną ir jo lankytinus objektus. Šiuo metu ruošiami trys skirtingi leidiniai, kurie puikiai papildys kuriamą interaktyvią informacinę infrastruktūrą: iki kitų metų vasario mėnesio pradės veikti nauja interneto svetainė su mobilia aplikacija, o ir pats centras atrodys moderniau – su liečiamu ekranu informaciniu stalu ir interaktyviu stendu lauke, todėl prieigą prie informacijos lankytojai turės bet kuriuo paros metu. Norėdami, kad turistinė informacija būtų pateikiama kuo universaliau ir kuo daugiau žmonių galėtų ja pasinaudoti, turizmo informacijos centro komanda pradeda dirbti su ko gero viena populiariausių Lietuvoje interaktyvių žemėlapių sistema maps.lt. Ruošiantis naujojo internetinio puslapio administravimui, centro darbuotojai susitinka su maps.lt atstovais, mokosi dirbti tiek su maps.lt tiek ir su kitomis žemėlapių kūrimo sistemomis. Turizmo centro darbuotojai aktyviai dalyvauja įvairiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Taip pat TIC komanda dirba su klientais: kaip ir anksčiau, pardavinėjame vietinių amatininkų darbus, taip skleisdami žinią apie kūrybingas asmenybes mūsų krašte, teikiame įvairias paslaugas nuo vizų, keltų bilietų įsigijimo iki vieno puslapio nukopijavimo, žiemą centro laukia renginių - apie juos sužinosite greitu laiku – organizavimas. Kol kas galime tik užsiminti, kad gruodžio mėnesį planuojame organizuoti dar vieną Turizmo forumą, kuriame kviečiami dalyvauti visi turizmo paslaugų teikėjai. Taip pat kaip ir praeitais metais planuojama nedidelė Kalėdinė mugė, kurios metu bus galima įsigyti puikių dovanų sau ar savo artimiesiems. Centro komanda jau planuoja dalyvavimą turizmo parodose pristatant rajono turistinius išteklius. Toliau tęsiame bendradarbiavimą su esamais apgyvendinimo paslaugų teikėjais ir nuolat ieškome potencialių (galime pasidžiaugti, kad šiais metais buvo užregistruoti 9 nauji apgyvendinimo paslaugų teikėjai), priimame moksleivių grupes ir jas šviečiame verslumo bei turizmo plėtros klausimais. Kai kuriais centro komandos darbo vaisiais gali pasidžiaugti ir Zarasų krašto gyventojai bei svečiai: organizavome fotografijos konkursą, kurio vienas laimėtojų gyvena visai kitame Lietuvos krašte, centro darbuotojų pastangomis bendradarbiaujant su Zarasų rajono savivaldybės administracija prie Zarasaičio ežero buvo pastatytas informacinis stendas, suteikiantis galimybę susipažinti su informacija apie paplūdimį bei kitais rajono lankytinais objektais, o netrukus panašus informacinis stendas atsiras ir Stelmužėje (bendradarbiavimo su Imbrado seniūnija ir Zarasų krašto muziejumi dėka). Ir mums labai malonu saulėtomis rudens dienomis sulaukti lankytojų Zarasų krašte, kurie domisi įvairiais lankomais turizmo objektais, žydų kapinėmis, edukacinėmis programomis. 

Bet ne tik tais džiaugsmais ir darbais centras gyvas. Greitu laiku žvejus nudžiuginsime leidiniais apie Zarasų krašto ežerus, būsimus žvejų rojaus kampelius. Su Gražutės ir Sartų regioniniais parkais bendradarbiaujame dėl produkto ženklo suteikimo paslaugų teikėjams, tad sekite naujienas. Besiruošdami ateinančių metų turistiniam sezonui bendradarbiaujame su kaimyninėmis Latvijos įmonėmis dėl rinkodarinės kampanijos organizavimo Daugpilio mieste.

Kaip matote, Zarasų rajono turizmo informacijos centras neįsirango į žiemos miegą ne sezono metu, o kryptingai dirba toliau tam, kad maloniai nustebinti savo lankytoją.  Juk šis grįžęs namo pasakys draugui, koks nuostabus Zarasų kraštas, o jo draugas čia apsilankys su savo gausia šeima.

 


Viešoji įstaiga Zarasų rajono turizmo informacijos centras 2014-11-05 18:05:11