LT/EN/RU
Liuba Nazarenko romansais virpins žiūrovų širdis

Balandžio 18 d. į Vasaknų dvarą atvyksta romansų atlikėja Liuba Nazarenko. Išskirtiniame koncerte, kuriame populiariajai atlikėjai pritars smuiko partijas grojanti Rasa Smolskytė bei violončelę virkdantis Mykolas Rutkauskas, romansai atliekami savitu, virpinamu Liubos Nazarenkos balsu suskambės ypatingai ir jautriai.

Daugiau nei dvidešimt metų romansus atliekanti atlikėja devynerius metus mokėsi M. K.  Čiurlionio meno mokykloje violončele, bet galų gale suvokusi, kad violončelininke nebus, įstojo į J. Tallat-Kelpšos konservatoriją, kur mokėsi chorinio dirigavimo. Žinoma, mokslai nesibaigė vien dirigavimu, teko mokytis groti ir pianinu, ir akordeonu. Pati išmoko groti gitara, nes romansai  atlikėjos buvo mėgiami nuo seno, norėjosi pačiai sau akompanuoti. Taigi baigusi mokslus savo gyvenimą ir susiejo su muzika – šiandien yra kolektyvų meno vadovė, chormeisterė, periodiškai dirbanti mokykloje.

Atlikėja groja ir dainuoja nuo 1994 metų, jai tai - ir džiaugsmas, ir didžiulė palaima. ,,O kai laikui bėgant sužinai, kad yra žmonių, be galo mėgstančių šį žanrą, tampa dar smagiau” – teigia atlikėja. ,,Man rodos, bręsdamas ar net sendamas žmogus turi daugiau galimybių pamilti romansų žanrą, nes kuo didesnė patirtis, tuo dažniau širdin įsliūkina ilgesys, prisiminimai. Galvoju, kad romansai – tai be galo nostalgiškas žanras”.

Romansų atlikėjo stiprybė – nuoširdumas, nes ir pats žanras yra be galo nuoširdus, todėl čia nesunkiai pastebėsi falšą. Klausytojas privalo patikėti atlikėju, net jei vienas romansas apie meilę, o kitas - jau apie neapykantą. Koncerte privalai maksimaliai susikoncentruoti į kūrinį, žodžius, melodijos subtilumus, kad jis suskambėtų ne tik fizinėje aplinkoje, bet ir rastų atgarsį žmogaus širdyje. Juk romansas – tylus, nerėkiantis žanras, todėl jam reikalingas ir įsiklausymas, o girdint, mėginant pajusti, gali aplankyti ir tam tikras nušvitimas – ne sykį teko girdėti sakant: „O aš maniau, kad romansas tai nuobodu“. Svarbu būti atviram ir nebijoti pažvelgti į subtilius dalykus, esančius pačioje žmogaus gelmėje.

Kupinas romansų magijos koncertas laukia balandžio 18 d. 19 val. Vasaknų dvare.

 

Bilietų kaina:  10 € - koncertas;

                         25 € - koncertas + vakarienė;

                         50 € - koncertas + vakarienė + nakvynė ir pusryčiai.


Viešoji įstaiga Zarasų rajono turizmo informacijos centras 2015-04-07 11:40:29