LT/EN/RU
Zarasaičio paplūdimyje – vandensvydžio varžybos
  
 
 
 
2014 m. liepos 5-6 d. Zarasuose, Zarasaičio paplūdimio atvirame baseine (Aušros g.), vyks vandensvydžio varžybos Zarasų rajono mero taurei laimėti, kuriose susirungs   komandos iš Vilniaus, Kauno, Elektrėnų (Lietuva) ir Kijevo (Ukraina).
 
 Tris dienas (liepos 5-6 d.) vyksiančių varžybų pradžia – 12.00 val.
 
 Varžybų programoje numatyta, kad liepos 6-ąją paskutiniuose susitikimuose bus kovojama ne tik dėl Mero taurės, bet vyks plaukimo varžybos 50 ir 100 m distancijoje laisvu stiliumi, kuriose dalyvaus sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Elektrėnų (Lietuva) ir Kijevo (Ukraina). Organizatoriai į plaukymo varžybas kviečia įsijungti ir šio sporto mėgėjus zarasiškius.
 
Liepos 6-ąją susirinkę Zarasaičio paplūdimyje vandens sporto aistruoliai turės galimybę stebėti parodomuosius šuolius nuo vandens tramplino, susitikti su olimpiniais plaukimo čempionais Robertu Žulpa ir Lina Kačiušyte.
 
 
Zarasų ežerai – Lietuvos vandensvydžio ir plaukimo istorijos liudininkai. Štai tik keli žinomi, bet retai minimi faktai.
 
 
Pirmasis Lietuvos vandensvydžio čempionatas įvyko Zarasų ežeruose 1949 m. Jame nugalėjo Kauno ,,Žalgiris“. Kasmet vykę čempionatai iš pradžių organizuoti Zarasų, Lampėdžių, Kaišiadorių ežeruose, nuo 1954-ųjų uždaruose baseinuose. Kol dar buvo rungtyniaujama ežeruose, komandas turėjo Zarasai, Kaišiadorys, Vilkija.
 
1955 m. Zarasuose pirmą kartą įvyko respublikinės jaunių pirmenybės, kuriose nugalėjo Kauno rinktinė. Vėliau jaunių čempionais tapo Zarasų, Vilniaus ,,Žalgirio“,Vilniaus ,,Baltic Amadeus“, Kauno ,,Dainava I“, Vilniaus ,,Baltic Amadeus-VSM“ komandos. Praeityje Zarasuose vandensvydį aktyviai populiarino H. Reingardas ir B. Putrimas.
 
Po plaukimo varžybų Zarasaičio ežere vykdavo parodomieji juokingiausi šuoliai nuo atvirame baseine stovinčio 10 m tramplino. Prisimenama, kad tokiose šuoliuose dalyvavo ir žinomas dailininkas, grafikas Stasys Krasauskas, o jo parodomasis skrydis virš Zarasaičio buvęs tikrai neeilinis – užlipęs ant tiltelio su lietpalčiu krisdamas žemyn jį nusimetė ir į visas puses paskleidė iš Zarasų bobučių surinktas...vištas.
 
 
Kviečiame į Zarasus visus vandensvydžio ir plaukimo sporto mėgėjus, sportininkus, zarasiečius pasidžiaugti vėl atgimstančiomis mieste vandens sporto tradicijomis. Jūsų palaikymas ir dėmesys labai reikalingas rungtynėse dalyvaujančioms komandoms ir šių varžybų organizatoriams.
 
 
Informaciją dėl dalyvavimo plaukimo varžybose teikia Zarasų sporto centras tel. (8 385) 30556.
 
 
Sekite informaciją – ją nuolat papildysime naujausiomis varžybų organizatorių naujienomis.
 
 
Informaciją parengė: Zarasų rajono savivaldybė
 

Viešoji įstaiga Zarasų rajono turizmo informacijos centras 2014-06-25 15:22:50