LT/EN/RU
Zarasų krašto išskirtinumas pristatytas turizmo ir laisvalaikio parodoje ,,Adventur-2015”

2015 m. sausio 22 – 25 dienomis Zarasų rajono turizmo informacijos centras dalyvavo Lietuvos parodų ir kongresų centre ,Litexpo” vykusioje 3-ojoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ,,Adventur-2015”.

Ši paroda yra bene vienintelė tarptautinio turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, kurios pagrindinis tikslas – turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimas.

Šiais metais tris dienas vykusi paroda visus kvietė pažinti dar neatrastus Lietuvos kampelius, įvairiausias pasaulio šalis, siūlė idėjų, kaip geriausiai keliauti su šeima, bendraminčiais, kaip užsienyje rengti šventes, mokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas, kvietė išmėginti aktyvias pramogas, pristatė didžiausius Lietuvos muzikos festivalius ir siūlė įsigyti keliones pigiau.

Parodoje ,,Adventur-2015” svečius pasitiko daugiau nei 200 dalyvių iš 19 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Gruzijos, Indonezijos, Irano, Italijos, JAE, Lenkijos, Portugalijos, Turkijos, Tailando, Tuniso, Norvegijos, Slovakijos, Suomijos, Seišelių salų.

Tiek Zarasų tiek ir visos Lietuvos turizmo informacijos centrai parodoje pristatė aktualią dalomąją medžiagą apie savo regiono ir miesto įdomybes, siūlomas edukacines ir pažintines keliones moksleiviams, žygius, išvykas ir kitas pramogas, kurios yra aktualios Lietuvos ugdymo įstaigų atstovams, planuojantiems keliones su vaikais.

Kadangi 2015-ieji metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais, parodoje dalyvavę svečiai gavo daug naudingos informacijos, supažindinančios su galimybėmis keliaujant pamatyti ir pažinti etnografinius regionų savitumus, sužinojo kokias ekskursijas, maršrutus ir edukacines keliones siūlo Lietuvos turizmo atstovai.

 Zarasų rajono turizmo informacijos centras parodoje taip pat pristatė etnografinį krašto savitumą, edukacines galimybes rajone, turistinius išteklius ir lankytinius objektus, apgyvendinimo vietas.

Tic’o paruoštas informacinis stendas tiesiog traukė lankytojus prieiti arčiau ir susipažinti su mūsų krašte organizuojamomis edukacinėmis programomis. Stendą puošė Šlyninkos vandens malūno kepta ruginė duona, kuria buvo vaišinami ir parodos svečiai. Zarasų TIC atstovės buvo pasipuošusios tradiciniais aukštaitiškais Tradicinių amatų artelės narių kurtais tautiniais kostiumais, o šalia stovėjo papuoštas manekenas, pristatantis senąją autentišką aukštaičių etnografiją. Stende buvo galima išvysti medžio drožėjo Gedimino Kairio dirbinius – šaukštus, šakutes, menteles ir begalę kitų.

Parodos atidaryme dalyvavo ir Zarasų rajono savivaldybės valdžios atstovai – meras A. Steponavičius, mero pavaduotojas – N. Gusevas, administracijos direktorius – R. Keršys ir direktoriaus pavaduotoja – A. Lamanauskienė. Valdžios atstovai pristatė Zarasų krašto turizmo plėtros ateitį ir turėjo galimybę susitikti su kitų Savivaldybių atstovais bei aptarti turistines perspektyvas Aukštaitijos regione.

Be jau minėto susidomėjimo Lietuvoje teikiamomis edukacinio turizmo galimybėmis, buvo pastebėtas didelis susidomėjimas ir aktyvaus laisvalaikio praleidimu, ypatingai – dviračių ir baidarių keliais. Zarasų miesto Didžiojoje saloje vykstantys renginiai ir atnaujinti turizmo lankomi objektai taip pat domino parodos dalyvius.

Šių metų paroda stebino vykusiais įvairiausio pobūdžio renginiais – buvo gausu sutartinių, šokių, loterijų, vaidinimų ir begalė kitų. Kiekvienas stendas mėgino išsiskirti savo siūlomomis svečiams pramogomis – įvairiausiomis vaišėmis, pamokymais, vaidinimais, dovanėlėmis ir pan.

Parodos metu Zarasų rajono turizmo informacijos centro atstovai užmezgė kontaktus tiek su Lietuvos, tiek ir su užsienio gidais bei kelionių vadovais, planuojančiais išvykas į Zarasų kraštą. Zarasų rajono turizmo informacijos centro direktorė Jurgita Mikutavičienė dalyvavo Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos posėdyje, kurio metu buvo susipažinta su naująja Valstybinio Turizmo departamento direktore Jurgita Kazlauskiene, pristatytos krašto edukacinės programos, aptarti Lietuvos turizmo informacijos centrų lūkesčiai ir tikslai ateinantiems metams.

Tikimasi, kad reprezentatyvus Zarasų krašto pristatymas parodoje pritrauks didesnius turistų srautus tiek iš Lietuvos tiek ir iš užsienio. 

Visa Zarasų rajono turizmo informacijos centro komanda džiaugiasi turėjusi galimybę ir šiemet atstovauti savo kraštą bei suteikti naudingą informaciją visiems suinteresuotiems parodos svečiams. Džiaugiamės, kad Zarasų krašte vykdantys veiklą turizmo paslaugų teikėjai stengiasi stebinti savo lankytojus ir kiekvienais metais pasitinka svečius ,,išskėstomis” rankomis.

Nuoširdžiai dėkojame Zarasų rajono savivaldybei, Valstybiniam Turizmo departamentui, Lietuvos Turizmo informacijos centrų asociacijai, Šlyninkos vandens malūnui ir Zarasų rajono sėlių kultūros bendrijos ,,Sėla” Tradicinių amatų artelei už pagalbą organizuojant ir pristatant Zarasų kraštą nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu.

O kita paroda, kurioje planuojamas pristatyti Zarasų kraštas, vyks vasario mėnesį Rygoje. Stengsimės sužavėti savo krašto išskirtiniu grožiu ir mūsų kaimynus latvius.

 


Viešoji įstaiga Zarasų rajono turizmo informacijos centras 2015-01-28 15:12:08