LT/EN/RU
Zarasų rajono turizmo informacijos centras baigė įgyvendinti projektą Nr. LLV- 389 „Informacinės technologijos geresniam pasienio regionų pasiekiamumui“ ir laukia visų susidomėjusių naudotis siūlomomis paslaugomis

Kiekvienais metais augantys Zarasų krašto lankytojų srautai – poreikio gerinti turistinės informacijos apie Zarasų rajono prieinamumą įrodymas. Kasmet ežerų kraštą aplanko vis daugiau turistų ne tik iš kitų Lietuvos vietovių, bet ir iš užsienio valstybių, ypač daug lankytojų sulaukiama iš Latvijos. Augant lankytojų srautams, išryškėjo poreikis gerinti prieigą prie informacijos apie turizmo paslaugas Zarasų krašte ne tik dalinant leidinius ar konsultuojant apsilankiusius svečius, bet ir darbo praktikoje taikant informacines technologijas.   

Taip pat labai svarbu, kad lankytojui teikiama informacija būtų prieinama ne tik lietuvių, kas iki projekto įgyvendinimo stipriai apribodavo užsienio šalių gyventojų galimybes daugiau sužinoti apie Zarasų kraštą, bet ir kitomis kalbomis.  Informacijos užsienio kalba poreikis taip pat išryškėja čia vykstančių tarptautinių renginių metu.

Vieni iš įgyvendintų projekto rezultatų buvo naujos Zarasų rajono turizmo informacijos centro interneto svetainės ir mobiliosios aplikacijos sukūrimas. Naujo dizaino interneto svetainėje informacija lankytojui nuo šiol pateikiama lietuvių, anglų, rusų, latvių kalbomis. Apsilankęs svetainėje turistas gali ne tik perskaityti su Zarasų krašto turizmu susijusias naujienas ar susipažinti su vykstančiais renginiais, bet ir susirasti sau tinkamiausią vietą poilsiui, nakvynei, žvejybai, edukacijai, nuspręsti, kokios lankytinos vietos jam įdomiausios, pasinaudoti jau siūlomais maršrutais. Susipažinti su turistine informacija galima naudojantis ne tik kompiuteriu, bet ir planšetiniu kompiuteriu ar išmaniuoju mobiliuoju telefonu atsisiuntus ,,Visit Zarasai“ mobiliąją aplikaciją. Tokiu atveju nebereikia įsigyti krašto leidinių ar žemėlapių, nes viskas, ko reikia lankytojui, prieinama telefone.

Įgyvendinus Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLV- 389 „Informacinės technologijos geresniam pasienio regionų pasiekiamumui“ veiklas Zarasų rajono turizmo informacijos centre buvo sukurtas informacinis punktas. Informacinį punktą sudaro keletas lankytojo ir turisto patogumui pritaikytų IT įrenginių. Vienas tokių - interaktyvus ir mobilus liečiamu ekranu stalas, esantis Turizmo informacijos centro patalpose. Šiame stale centro lankytojas gali rasti jį dominančios Zarasų krašto turistinės informacijos: apgyvendinimą, maitinimą, lankytinus objektus,  maršrutus, peržiūrėti krašto žemėlapį. O papildoma funkcija, leidžianti piešti braukant pirštais per ekraną, yra maloni atrakcija daugeliui ,,mažųjų‘‘ lankytojų.

Kitas sukurtos informacinės infrastruktūros elementas – lauke prie Turizmo informacijos centro patalpų stovintis informacinis terminalas. Bet kuriuo paros metu lankytojui prieinama turistinė informacija veikiančiame informaciniame punkte itin naudinga pagalba po Turizmo informacijos centro darbo valandų. Jau pastebima, kad lauke stovinčiu informaciniu punktu aktyviai  naudojasi tiek vietiniai gyventojai, tiek ir turistai iš kitų Lietuvos rajonų ar užsienio.

Dar vienas informacinio punkto elementų yra nešiojamas kompiuteris su belaidžio interneto įranga. Esant poreikiui,  Zarasų rajono turizmo informacijos centro lankytojais gali pasinaudoti internetu, pasižiūrėti juos dominančius lankytinus objektus ar kitą reikalingą informaciją, atsispausdinti bilietą ir pan.

Zarasų rajono turizmo informacijos centras organizuoja įvairias temines ekskursijas bei teikia gido paslaugas. Atvykus prie lankytino objekto atviroje vietovėje, ekskursantai dažnai nori pasivaikščioti aplink jį, apžiūrėti bent iš dalies savarankiškai. Tokiu atveju kai kurie grupės nariai nutolsta tiek, kad silpnai girdi gido pasakojimo. Šiam nepatogumui išspręsti projekto įgyvendinimo metu buvo įsigytas audiogido sistemų komplektas. Tokiu būdu gido pasakojimą girdi ir už keliasdešimties metrų (iki 50 m.) nutolę ekskursantai. Audiogido sistemos komplektas puikiai pritaikomas ir kitose veiklose: pristatant Zarasų krašto turistinį potencialią, renginius, pramogas atvykstantiems svečiams lauko sąlygomis.

Projekto įgyvendinimo metu Turizmo centro atstovai dalyvavo dvejuose pažintiniuose vizituose po Latviją ir Lietuvą pažinti turistines vietoves, kuriose informacinės technologijos taikomos siekiant padidinti vietovių lankytojų srautus. Tai suteikė galimybę įvertinti naujų įrenginių pritaikymą ir funkcionalumą savo krašto populiarinimui.

Pozityvūs pirmieji įgyvendinto projekto rezultatai jau jaučiami tiek pagal naujosios svetainės didėjančią lankomumo statistiką, tiek ir teigiamus lankytojų atsiliepimus. Zarasų rajono turizmo informacijos centro komanda aktyviai naudoja įdiegtas technologijas siekiant populiarinti Zarasų rajoną ir jo turistinę siūlomą bazę, kas jau artimu metu didins Zarasų krašto žinomumą bei pritrauks daug daugiau turistų, norinčių pažinti, ,,paskanauti‘‘ ir pamilti šį nuostabų ežerų kraštą.


  Nuskanavę kodą galite atsisiųsti Zarasų rajono turizmo informacijos mobiliąją programėlę į savo telefoną:
Atsisiųskite Zarasų rajono turizmo informacijos mobiliąją programėlę į savo telefoną

 


Viešoji įstaiga Zarasų rajono turizmo informacijos centras 2015-04-27 08:13:22