LT/EN/RU
Žurnalistų vizitas Zarasų krašte

Penktadienį, kovo 20 dieną, Zarasuose kartu su didele turistų grupe iš Sankt-Peterburgo (Rusija) lankėsi ir keletas šio miesto žurnalistų ir radijo stočių atstovų. Susitikimas su įvairių Sankt-Peterburgo  žiniasklaidos įmonių, tarp kurių – aštuonias radijo stotis vienijanti M10 Media Group, laikraštis «Nevskije vesti» - atstovais vyko lankytojų pamėgtame Šlyninkos vandens malūne, degustuojant tautinio paveldo blynus.

Turistine informacija apie mūsų kraštą su žurnalistais dalinosi Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas ir Zarasų rajono turizmo informacijos centro direktorė Jurgita Mikutavičienė.

Pokalbio metu buvo pristatyta Zarasų krašto istorija, rajono turistiniai ištekliai, turizmo sektoriaus ypatumai, pasidžiaugta jau įvykdytais rajone turizmo plėtros projektais. Vicemeras pristatė ir šiuo metu vykdomus projektus, kurių ,,vaisiai“ bus matomi tiek visuomenei tiek ir atvykstančiam turistui jau nuo šių metų – Aktyvaus poilsio turizmo infrastruktūros Zaraso ežero Didžiojoje saloje sukūrimo projektas, gydomojo purvo (sapropelio) gavybos galimybės ir nauda rajonui, sporto ir kultūrinių stovyklų Zarasuose perspektyvos.

Taip pat buvo kalbėta ir apie rajone vykdomą ,,Žvejybos rojaus“ projektą, paminėta, kodėl ežerų krašte verta lankytis: be edukacinių programų, aktyvaus poilsio paslaugų, šeimyninio poilsio krašto sodybose, svečius iš Rusijos turėtų vilioti jau bent 10-15% procentų žemesnės paslaugų kainos lyginant su Rusija, Suomija ar Estija.

Tokie žurnalistų apsilankymai – veiksminga priemonė skleisti žinią apie turistinį Zarasų krašto potencialą ir galimybes tarp rusakalbių turistų. Informacijos sklaida ypač naudinga, turint omenyje, jog 2014 metais tarp Zarasų rajono turizmo informacijos centro lankytojų užsieniečių didžiausią dalį sudarė turistai iš Latvijos ir  Rusijos Federacijos.

 Viešoji įstaiga Zarasų rajono turizmo informacijos centras 2015-03-20 14:45:14