2024 m. balandžio 23 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Artemo Azarovo parodos „Veiksmo menas“ atidarymas

Kovo 1 dieną Zarasų krašto muziejuje vyko Artemo Azarovo tapybos darbų parodos „Veiksmo menas“ atidarymas. Parodoje eksponuojami jauno, kare žuvusio 26 metų menininko darbai, o kai kurie iš jų tapyti ir fronte.
 
Artemas Azarovas (slapyvardis „Dailininkas“) – karys-savanoris, dalinio „Fraikor“ bÅ«rio vadas. Dailininkas žuvo 2022 metų kovo 5 d. gindamas savo gimtąjį Charkivo miestą nuo rusų okupantų. Jis turėjo mažai laiko talento tobulinimui, bet jo paveiksluose yra tai, kas daugeliui šiuolaikinių menininkų neprieinama: juose yra ryžtingų veiksmų užgrÅ«dinta idėja.
 
Jokie žodžiai ar idealai, techniškai geriausiai atlikti paveikslai nieko verti, jei jų kÅ«rėjas nėra pasirengęs jų ginti kovoje. Darbais ir veiksmais Artemas sukÅ«rė savo nemirtingą meną. Veiksmo meną.
 
Atidarymo metu parodos globėjas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, papasakojo apie savo pažintį tiek su šia paroda, tiek su Artemo Azarovo seserimi, kuri dabar gyvena emigracijoje. Šiandien Artemo meniniu palikimu rÅ«pinasi jo sesuo, kuri karui prasidėjus persikraustė gyventi į Vokietiją. Sesers teigimu, brolio darbai Europoje yra saugesni, dalis jų eksponuoti Italijoje ir Vokietijoje. Vieną menininko darbą pavadinimu ,,Karinis natiurmortas“ specialiai iš Ukrainos į Vilnių atvežė jo dalinio ,,Fraikor“ draugai. Bičiuliai jį prisimena net tapant fronte. Petras Auštrevičius pabrėžė didelę šios parodos reikšmę Lietuvai, pažymėdamas kelis aspektus. Parodos globėjas sakė, kad daugelis dailininkų, kurie matė šiuos kÅ«rinius, pripažino jaunojo menininko darbus kaip turinčius labai įdomių savybių ir akcentavo, kad jis galėjo tapti puikiu dailininku.
 
Zarasų rajono savivaldybės Tarybos narys Kęstutis Stankevičius taip pat išreiškė paramą Ukrainai ir pasidalino savo įspÅ«džiais bei patirtimi iš Ukrainos, kur jam teko bÅ«ti sausio mėnesį. Jis akcentavo, kad per savo kelionę susidÅ«rė su tikruoju Ukrainos žmonių ryžtu ir atkaklumu siekti laisvės. Be to, K. Stankevičius dėkojo už surengtą parodą ir palinkėjo visiems tikėjimo, kad laisvė laimės.
 
Dėkojame visiems susirinkusiems ir pasisakiusiems parodos atidarymo metu.
 
Artemo Azarovo paroda Zarasų krašto muziejuje veiks iki kovo 15 d.
 
 
Zarasų krašto muziejaus informacija
 
 

Zarasų rajono savivaldybė 2024-03-04 16:46:29
MERĖ
Teikite dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų pasiūlymus!
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?