2024 m. gegužės 18 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Darbas Europos Parlamente

Šiemet vėl grupė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivių vyko į Europos Parlamentą StrasbÅ«re. Tai projekto MEPA suteikta galimybė čia dalyvaujantiems moksleiviams apsilankyti Euroscola renginyje StrasbÅ«re. Ä® šÄ¯ EP simuliacinį posėdį atvyksta jaunuoliai iš visų ES šalių, šalių kandidačių ir netgi Didžiosios Britanijos, kuri jau nebėra ES narė. MÅ«sų posėdžio tema- moterų teisės ir laisvės. Gimnazijos projekto dalyviai į tokią kelionę vyksta jau penktą kartą. ŠÄ¯kart kompaniją mums palaikė Marijampolės ir Grigiškių projekto dalyviai.
 
Pirmoji kelionės sustojimo vieta – Praha, o sesijos EP išvakarėse atvykome į gražųjį Elzaso miestą StrasbÅ«rą. Žydintis ir Velykoms pasipuošÄ™s miestas pakeri visus. Kitą dieną mÅ«sų laukė darbas Europos Parlamente. Tai buvo pagrindinis mÅ«sų kelionės taškas, kur turėjome sesiją apie lyčių lygybę. GalbÅ«t žinote, kad tikrieji parlamentarai čia dirba tik vieną savaitę per mėnesį, todėl EP priima lankytojus. MÅ«sų sesija prasidėjo Robertos Metsolos, Europarlamento prezidentės, sveikinimo kalba. Tuomet šimtai mokinių iš skirtingų ES šalių turėjo galimybę užduoti rÅ«pimus klausimus lyčių lygybės komiteto sekretoriui Henriui Wasungui ir EP nariui João Albuquerque. Po pietų pertraukos mes turėjome galimybę pabÅ«ti tikraisiais EP nariais. Mes diskutavome su mokiniais iš kitų šalių, vyko debatai, taip pat balsavome dėl moterų teisių įstatymų. Džiaugiamės pabuvę europarlamentarais bei įgiję neįkainojamos patirties. Dirbti mėlynojoje salėje, kurią buvai matęs tik TV ekrane, nuostabu. Realiai pajutome, ką ir kaip dirba politikai. Atėjus laikui patys aktyviai balsuosime EP rinkimuose, šiemet kviesime visus artimuosius ir pažįstamus tai daryti birželio 6-9 dienomis.
 
Po StrasbÅ«ro ir EP atvykome į Vokietijos modernų miestą - Frankfurtą prie Maino. Vėliau važiavome į Bambergą. MÅ«sų kelionė per Vokietiją tęsėsi dvi dienas ir paliko labai didelį įspÅ«dį. Sužinojome apie Vokietijos kultÅ«rą, žmones ir visą valstybę. Projektas MEPA labai plečia akiratį: susipažįstame su Parlamento darbu, jame dalyvaujame, susipažįstame su jaunuoliais iš įvairių šalių, mokomės bendradarbiauti, priimti bendrus sprendimus; keliaujame per kelias ES valstybes, daugiau apie jas sužinome, bendraujame ir kuriame naujus projektus, planuojame veiklas su tomis mokyklomis, su kuriomis kartu keliaujame. Bendrauja ir patirtimi dalinasi ir mÅ«sų mokytojos. Beje, daug detaliau kelionę aprašÄ—me gimnazijos puslapyje azuolas.info.
 
MEPA jaunieji ambasadoriai Lėja Zajančkauskaitė, Augustinas Pupelis, Gabija Tvardauskaitė, Marius Biveinis
 
Nuotraukos autorių ir vyr.ambasadorės Daivos Matijošienės 

Zarasų rajono savivaldybė 2024-04-11 15:24:08
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?