2023 m. sausio 29 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Dusetoms reikalinga vaistinė

Dusetose žmonės nuo seno jokių rÅ«pesčių dėl medikamentų įsigijimo neturėjo. Čia jau daugiau kaip pusė amžiaus dirbo patyrę ir labai atsidavę darbui provizoriai. Vaistinės šeimininkus puikiai pažinojo ne tik dusetiškiai, bet ir čia atvykdavo ir aplinkinių seniÅ«nijų gyventojai. Vaistinėje žmonėms visada buvo suteikiama reikiama pagalba. Vaistininkai ne tik parduodavo vaistus, gydymo priemones, bet dažnai ir patardavo ligoniui, rekomenduoti vienus arba kitus medikamentus.

 

Dusetiškiai pajuto vaistinės svarbą, ypač tada dabar, kai vaistinė užsidarė. Ilgamečiai vaistinės darbuotojai išÄ—jo į užtarnautą poilsį. Pasigedo vaistinės ne tik dusetiškiai, bet ir jų kaimynai. Po uždarymo dusetiškiams ir prasidėjo problemos. Dabar pasiekti artimiausią vaistinę reikia įveikti daugiau kaip trisdešimties kilometrų atstumą. Rajono Savivaldybė pasirÅ«pino ir iš Dusetų, Užtiltės buvo atidarytas naujas priemiestinis autobusų maršrutas į Zarasus. Nors keleiviai buvo vežami nemokomai, tačiau toks laikinas sprendimas šio krašto žmonėms visų problemų neišsprendė.

 

Buvo padaryta tik viena išvada – Dusetose privalo bÅ«ti vaistinė. Rajono Savivaldybė kreipėsi į įvairių vaistinių tinklus, tačiau šiame krašte įsteigti vaistinę jie nerado galimybių. Problema didžiausia – atokiame krašte nesurandamas farmacininkas.

 

Vaistinių tinklas „Apoteheka“ susidomėjo Savivaldybės pasiÅ«lymu Dusetose įsteigti vaistinę, tačiau ir jiems iškyla ta pati problema. Reikalingas žmogus, kuris dirbtų vaistinėje. Aptarti vaistinės atidarymo problemų į Zarasus ir buvo atvykusi „Apotheka“ atstovė Vaida Gražytė. Su farmacijos tinklo darbuotoja kalbėjosi rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, Dusetų seniÅ«nijos seniÅ«nas Darius Steponavičius.

 

Susitikime buvo aptartos vaistinės atidarymo galimybės. SeniÅ«nas patikino, kad yra parinktos patalpos, kuriose gali įsikurti vaistinė. Patalpos bÅ«tų išnuomojamos vos ne už simbolinį mokestį. Atkakliai ieškoma vaistininko, tačiau kol kas nerandama. Jauni žmonės nenori važiuoti į atokų kraštą.

 

Pasitarime buvo sutarta, kad specialisto vaistinei ieško „Apotheka“ ir rajono Savivaldybė. Bus vaistininkas, bus ir vaistinė Dusetose.

 

Zarasų rajono savivaldybės informacija
Nuotraukoje – aptariamos vaistinės Dusetose galimybės.

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-01-25 07:59:44