2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Informacija apie Zarasų rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos veiklą

Zarasų rajono savivaldybė
Zarasų rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos (toliau – Komisija) posėdis įvyko 2024 m. vasario 1 d. Komisija gavo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nuomonę/išaiškinimą dėl Komisijos narių prievolės nusišalinti svarstant klausimą dėl politikų elgesio įvertinimo. Posėdžio metu 2 komisijos nariai nusišalino nuo klausimo svarstymo.
 
Komisija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso (toliau – Kodeksas) 7 straipsnio 1 dalies 1 punktu (Valstybės politiko elgesio tyrimas Komisijoje gali bÅ«ti pradėtas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų: fizinio ar juridinio asmens skundas, kreipimasis ar pranešimas (toliau – skundas) apie valstybės politiko galimai padarytą šiame kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų, nuostatų ar institucijos, kurioje politikas eina pareigas, veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose valstybės politikui nustatytų reikalavimų pažeidimą), atsižvelgdama į Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2023 m. gegužės 5 d. ir 2024 m. sausio 15 d. įsakymais patvirtinto Zarasų rajono savivaldybės dokumentų rengimo, apskaitos ir tvarkymo, vykdymo ir kontrolės, naudojimo procedÅ«rų aprašo 138 punktą, susipažinusi su asmens kreipimusi į Komisiją bei jo elektroniniuose laiškuose išdėstytomis aplinkybėmis, nutarė pradėti tyrimą dėl galimo Kodekso nuostatų pažeidimo. Tyrimo tikslas – ištirti ar Zarasų rajono savivaldybės meras ir 13 rajono savivaldybės tarybos narių nepažeidė Kodekso 4 straipsnyje nurodytų elgesio principų: pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo bei atsakomybės, laiku nepateikdami pareiškėjui atsakymo / paaiškinimo į jo paklausimus.
 
Komisija išsiuntė pranešimą Zarasų rajono savivaldybės merui ir rajono Savivaldybės tarybos nariams dėl pradėto tyrimo ir paprašÄ— pateikti raštišką paaiškinimą dėl asmens laiškuose išdėstytų aplinkybių bei nurodyti priežastis, kodėl nebuvo reaguota į asmens prašymą.
 
 
 
Etikos komisijos pirmininkas
Benjaminas Sakalauskas

Zarasų rajono savivaldybė 2024-02-06 10:39:13
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?