2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kalėdų laukimas Zarasuose

Jau nuo šio šeštadienio Zarasuose prasidės gražiausių metų švenčių laukimas – bus įžiebta centrinė rajono kalėdinė eglė. Šiais metais yra organizuojama dienos šeimos šventė, kurią vainikuos nuostabios eglės puošmenų įžiebimas.
 
Šių metų eglė bus ypatinga – nuostabi 15 metrų aukšÄio gyva eglė su plačia laja, gražiai nuaugusi ir tankiai šakota. Jau kurį laiką Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vadovai planavo šalinti žaliaskarę, nes ji augo per arti pastato, kėlė pavojų pastatui ir mokiniams. Šiais metais, rajone atsiradus techninėms galimybėms nepažeidžiant pastato ir šalia stovinčių skulptÅ«rų nupjauti medį, buvo pasiryžta jį šalinti. Zarasų rajono savivaldybės atstovai, apžiÅ«rėję eglę, paprašÄ— gimnazijos direktoriaus palaukti šventinio laikotarpio, perduoti eglę rajono Savivaldybės administracijos žiniai, kad galėtų pasirÅ«pinti šalinimo, transporto, perkėlimo ir puošimo darbais.
 
2024 metų laukimo puošybos elementų tema – sfera. Ä®vairaus dydžio sferomis bus puošiama tiek eglutė, tiek Sėlių aikštės prieigos. Sfera – tai lyg pilnatvės, žemės, sniego gniūžtės ir kalėdinio žaisliuko forma, kuri žadina vaizduotę ir yra gana įvairiai pritaikoma įvairioms progoms. Šiuo metu yra perkamos ir gaminamos dekoracijas, kurios tarnaus ir kitose šventėse, kad bÅ«tų galima kuo tvariau puošti miestą.
 
Puošimo darbai nesibaigia tik Sėlių aikštėje – jau kabinamos ir šviečiančios gatvių puošmenos. Tam panaudoti jau turimi ornamentai, kurie buvo sutaisyti ir atnaujinti.
 
Didelis dėmesys šiemet bus skiriamas ir Zarasų prekybos ir paslaugų pasažui. Čia šurmuliuos kalėdinės mugės, veiks Kalėdų senelio rezidencija su edukacijomis. Kiemelyje bus statoma ir eglutė, skveras bus puošiamas lemputėmis.
 
Gruodžio 2 dieną šventė prasidės 12.00 val. – čia veiks karuselė, vyks žaidimai, edukacijos, Kalėdinė pasaka, Kalėdų senelio paštas. 17.00 val. bus įžiebta Kalėdų eglė, kurią vainikuos Astos Pylipaitės ir vaikų choro koncertas. Kviečiame visus rajono gyventojus pasitikti žiemos šventes kartu.
 
Gruodžio 2 dienos programa:
 
Nuo 12.00 val. Kalėdinės mugės šurmulys Sėlių aikštėje
Nuo 12.00 iki 20 val. linksmoji karuselė, kuri džiugins vaikučius
ir sekmadienį nuo 11 iki 19 val.
Nuo 15.00 val. žaidimai su linksmaisiais animatoriais ir edukacija su tautodailininku Eriku Čypu
16.00 val. teatralizuota Kalėdinė pasaka
16.50 val. Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės šventinis sveikinimas
17.00 val. Kalėdinės eglutės įžiebimas
17.00 val. Astos Pilypaitės ir vaikų choro koncertinė programa
 
Nuo gruodžio 2 dienos (pagal grafiką) veiks ir Kalėdinė mugė Zarasų prekybos ir paslaugų pasaže. Čia bus galima įsigyti vietos gamintojų gaminių ir apsirÅ«pinti prasmingomis mÅ«sų krašto dovanomis. Mugė veiks gruodžio 2, 3, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 22, 23 dienomis – visais savaitgaliais iki Kūčių.
 
Nuo gruodžio 3 dienos veiks ir Kalėdų senelio rezidencija, kurioje vyks ir edukacijos – mÅ«sų krašto tautodailininkas Erikas Čypas padės pasigaminti medinius kalėdinius žaisliukus. Šiose edukacijose gali dalyvauti ir vaikai, ir suaugę. Rezidencija veiks taip pat numatytomis dienomis – gruodžio 3, 16, 17, 28, 29. Šurmulys vyks ir kitomis dienomis, nes edukacijose lankysis Zarasų rajono mokiniai.
 
Gruodžio 19 dieną 12.00–16.00 val. visoje šalyje Valstybinių miškų urėdija vykdys kalėdinę akciją “Parsinešk Kalėdas į savo namus”. Spygliuočių šakos bus dalinamos ir Zarasų gyventojams, adresu: Sėlių a. 22, Zarasuose. 
 
Tikimės, kad Zarasų rajono gyventojams šios veiklos padės pajusti ateinančių Kalėdų šiltą laukimą, ramybę ir gerą nuotaiką. Šeimos turės daugiau galimybių įdomiai praleisti laiką, o prekybininkai – vietą realizuoti savo kÅ«rybą.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-11-27 10:53:54
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?