2024 m. balandžio 15 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kokybės krepšelio edukacijos

 Naujų galimybių mokytis įdomiai ir rezultatyviai suteikia projektas ,,Kokybės krepšelis”. Tai Europos Sąjungos paramos lėšomis finansuojamas projektas, skirtas mokinių pasiekimams gerinti. Mokyklos ieško bÅ«dų, kaip didinti pasiekimus, motyvuoti vaikus siekti daugiau, sudominti sudėtingesniais gamtos bei tiksliaisiais mokslais.

 

Šio projekto lėšomis 2a ir 1b klasės mokiniai lankėsi Kauno VII forte, ten dalyvavo chemijos bei biologijos edukacinėse veiklose. Kauno tvirtovės VII forto laboratorija atvira visiems, norintiems geriau pažinti mus supantį pasaulį. 
Atvykę į minėtą laboratoriją, edukacinių programų dalyviai buvo aprÅ«pinti tikriems mokslininkams reikalinga apranga bei supažindinti su pagrindinėmis darbo laboratorijoje taisyklėmis. Padedami dviejų programos vedėjų, jaunieji mokslininkai stebėjo ir patys atliko įvairiausius eksperimentus. MÅ«sų mokiniai dalyvavo chemijos ir biologijos edukacijose.  Chemijos edukacija vadinosi ,,Nuo rÅ«dų iki rÅ«džių”. Edukacinės programos metu mokiniai susipažino su ypač svarbia medžiagų klase – metalais. Programos dalyviai sužinojo, kas yra rÅ«dos, ir aptarė populiariausius metalus, jų išskirtinumą, panaudojimą bei išsiaiškino, kur galime jų rasti. Programos metu mokiniai atliko įvairiausius su metalais susijusius eksperimentus ir patys pasigamino sidabro ar aukso spalvos monetą! Mokiniai taip pat sužinojo, kokios yra pagrindinės bendrosios metalų savybės, išmoko atskirti vienus metalus (ir jų junginius) nuo kitų, susipažino su lydiniais.
 
Biologijos edukacinės programos ,,Fotosintezė” metu jaunieji tyrėjai, padedami dviejų programos vedėjų, stebėjo ir patys atliko biologinius bandymus bei įgijo teorinių žinių. Mokiniai susipažino tiek su kvantinės fizikos, tiek su biochemijos pradmenimis. Susipažinę su fotoefekto reiškiniu, mokiniai tyrė didžiausią jo naudą – fotosintezės procesą arba, paprasčiau, deguonies gamybą gamtoje: išsiaiškino, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti organizmai, kad galėtų gaminti deguonį, sužinojo, kokios reakcijos vyksta fotosintezės metu ir kokių sąlygų reikia šiam procesui vykti. Programos metu įgytas žinias mokiniai įtvirtino atlikdami tiriamuosius darbus: stebėjo, kaip vyksta ir nuo kokių sąlygų priklauso fotosintezės efektyvumas, bei patys išskyrė fotosintezei bÅ«tiną pigmentą – chlorofilą.
 
Taigi, darbas laboratorijose leidžia moksleiviams pajusti pažinimo džiaugsmą, suprasti ir giliau pažvelgti į mus supantį pasaulį, išsiaiškinti vykstančius reiškinius. Grįžome pasijutę tikrais mokslininkais, padirbėję tikroje laboratorijoje, įgyję naujų gebėjimų bei žinių, pilni įspÅ«džių ir  vilties, kad ir gimnazijoje kada nors atsiras panaši laboratorija.
Chemijos mokytoja Birutė Bazarienė
 
Nuotraukos Aurelijos Jakutienės ir  2 a klasės mokinių
 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-12-09 08:14:34
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?