2024 m. gegužės 18 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Kokybės krepšelio“ projektas „Ąžuolo“ gimnazijoje

Jau informavome visuomenę, kad Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija nuo 2021 metų dalyvauja Europos Sąjungos struktÅ«rinių fondų lėšÅ³ bendrai finansuojamame „Kokybės krepšelio“ projekte Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01–0001. Primename, kad projekto tikslas – pagerinti mokinių ugdymosi pasiekimus, įgyvendinant pokyčius savivaldybėse ir jų mokyklose. Uždaviniai – plėtoti mokinių bei mokytojų kompetencijas, gerinti ugdymo sąlygas mokiniams. Projekto trukmė – 2 mokslo metai, taigi įžengėme jau į antruosius metus.

 

Pirmaisiais metais įvyko nemažai renginių, mokėsi mokytojai, mezgėme ryšius, analizavome pokyčius, planavome veiklas ir kt. Pavyzdžiui, moksleiviai itin džiaugėsi mokytojos R. Žemaitienės ir jos moksleivių organizuota Mokinio diena, kurios metu galima ir atsipalaiduoti, ir parodyti savo gebėjimus, ir išmokti naujų dalykų. Ä® šventę atvyko net trys Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos aštuntų klasių grupės. Taigi kuriamas glaudesnis ryšys su mokykla, kurios mokinius mokome aukštesnėse klasėse.

 

Šiais mokslo metais jau įvyko Europos kalbų diena. Joje aktyviai dalyvavo visi I–II gimnazijos klasių mokiniai, į veiklas įsitraukė ir aukštesnių klasių gimnazistai. Buvo organizuota mokinių mėgstama muzikinė pertrauka, aktų salėje – protmÅ«šis, netradiciškai vyko ir anglų kalbos pamokos.

 

Mokytojai taip pat privalo mokytis. Pasaulis keičiasi, mums reikia žinių, kaip neatsilikti. Kol mokaisi, tol esi jaunas. Be to, kad nuolat patys atnaujiname dalykines žinias, plėtojome ir bendrąsias kompetencijas. Jau girdėta ir itin patikusi emocinio intelekto lektorė Nomeda Marazienė, psichologė Lidija Laurinčiukienė, kelių itin modernių mokyklų direktorius Vaidotas Bacys – tai tik dalis lektorių, kurių žinias perimsime ir pritaikysime besikeičiančiame ugdymo procese. Ä®domu buvo apsilankyti kaimiškose Šiaulių rajono mokyklose, pasižiÅ«rėti, kaip jos paverčiamos patraukliomis, išgirsti, kaip dirbama su skirtingos motyvacijos mokiniais, kaip įvairinamos veiklos...

 

Per vasarą suremontuota skaitykla laukia naujų baldų, įrangos, kad gimnazijos edukacinės aplinkos bÅ«tų atnaujintos bei pritaikytos naujų funkcionalių erdvių įrengimui, o tai leistų efektyvinti ugdymo procesą, įvairinti mokymo(si) erdves. Darbo grupės nariai pirmomis mokslo metų dienomis išrinko baldus, išsakė vizijas, planavo naujos patalpos pritaikymo įvairiems poreikiams galimybes, ieškojo estetinių sprendimų. Nekantriai laukiame naujo informacinio centro įrengimo.

 

Gimnazijos pavaduotoja išanalizavo ir mokslo metų pradžioje aptarė praėjusių mokslo metų rezultatus. Matome gerėjančius gimnazijos mokinių metinių įvertinimų skaičius (pavyzdžiui, lietuvių kalbos įvertinimų vidurkis pakilo 1 balu, valstybinį lietuvių kalbos ir literatÅ«ros egzaminą išlaikė visi pasirinkę, o jo vidurkis aukštesnis nei šalies; chemijos dalyko įvertinimų vidurkis kilo 0,8 balo). Manome, kad tai pakankamai geras rezultatas. TurbÅ«t tam įtakos turėjo net tik atkaklus mokytojų ir mokinių darbas, bet ir dažnesnės mokytojų atviros pamokos (pavyzdžiui, mano atvira pamoka, skirta Ievos Simonaitytės jubiliejui, projekto MEPA integruota pamoka apie ES šalis ir jų autorių programinius kÅ«rinius, biologijos mokytojos E. Naprienės pamoka Zaraso saloje, šiemet jau anglistės A. Pledienės organizuota anglų kalbos pamoka, mokinių organizuotos Europos kalbų dienai skirtos pamokos ir veiklos). Tokių pamokų dar daugės, nes mokysimės dirbti su iš projekto lėšÅ³ perkamais interaktyviais ekranais, kursime jiems užduotis, dalinsimės patirtimi, rengsime atviras pamokas. Moksleivių laukia ir patyriminės gamtos mokslų pamokos – išvykos, I–II gimnazijos klasių mokiniai rašys gimnazinius tiriamuosius darbus.

 

Tikimės, kad visos numatytos veiklos bus įvykdytos ir projekto pabaigoje mes galėsime pasidžiaugti ir pagerėjusiais mokinių pasiekimais, ir darbo sąlygomis, moderniomis edukacinėmis erdvėmis.

 

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos projekto „Kokybės krepšelis“ darbo grupės narė mokytoja Daiva Matijošienė


Nuotraukos iš azuolas.info archyvų

Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-30 15:06:37
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?