2024 m. balandžio 13 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Lietuvos mokyklose prasideda tarpiniai patikrinimai

Lietuvos mokyklose prasideda tarpiniai patikrinimai. Juose dalyvaus trečiosios gimnazijos klasės mokiniai, besimokantys gimnazijose ir profesinėse mokyklose.
 
Šią savaitę rengiami du tarpiniai patikrinimai: antradienį vyks pirmosios užsienio kalbos (prancÅ«zų), o  penktadienį – fizikos patikrinimai.
 
„Naujoji brandos egzaminų tvarka remiasi kaupiamuoju vertinimu, kurio neatsiejama dalis – tarpiniai patikrinimai. Šių mokslo metų vienuoliktokai, dalyvaujantys tarpiniuose patikrinimuose, į bÅ«simus savo brandos atestatus įsirašys pirmuosius rezultatus. Surinkę atitinkamą taškų skaičių, kandidatai jau šiemet bus išlaikę brandos egzaminą. O nepavykus pasirodyti taip gerai, kaip tikėtasi, mokiniai galės tarpinius patikrinimus perlaikyti. Tiesa, tokia galimybė suteikiama tik šių metų vienuoliktokams“, – sako Nacionalinės švietimo agentÅ«ros Pasiekimų departamento direktorius Vidmantas Jurgaitis.
 
Nuo 2024–2025 mokslo metų valstybinio brandos egzamino įvertinimą (iki 100 balų) sudarys tarpinio patikrinimo (iki 40 balų) ir brandos egzamino (iki 60 balų) įvertinimai. Per tarpinį patikrinimą surinkęs ne mažiau kaip 35 taškus, į egzaminą atėjęs abiturientas jau bus tikras, kad jį išlaikė ir turės galimybę rezultatą pagerinti.
 
Jei per tarpinį patikrinimą mokinys surinks 0 taškų, jis vis tiek galės laikyti to dalyko brandos egzaminą. Dėl pateisinamų priežasčių negalėję dalyvauti tarpiniame patikrinime galės jį laikyti kitais metais, kartu su tuometiniais vienuoliktokais.
 
Tarpiniai patikrinimai vyks kovo 5 d. – balandžio 5 d. ir gegužės 3–7 d. mokyklose, mokiniams įprastoje aplinkoje, vietoje pirmos ar antros pamokos. Dauguma patikrinimų, išskyrus lietuvių kalbos ir literatÅ«ros pirmąjį (kalbėjimo) tarpinį patikrinimą, vyks elektroniniu bÅ«du. Mokinių atliktos užduotys bus vertinamos automatiškai, jie preliminarius rezultatus sužinos iškart, kai tik baigs spręsti tarpinio patikrinimo užduotis.
 
Brandos atestate įrašomi tiek tarpinio patikrinimo rezultatai, tiek bendras valstybinio brandos egzamino rezultatas, susidedantis iš tarpinio patikrinimo ir egzamino, laikyto pagrindinės sesijos metu. Tačiau nelaikant brandos egzamino, brandos atestate bus fiksuojamas tik tarpinio patikrinimo rezultatas.
 
Tarpinis patikrinimas yra ugdymo proceso dalis, kuri leidžia sukaupti dalį galutinio įvertinimo ir suteikia galimybę laikyti to dalyko valstybinį brandos egzaminą. Kadangi tarpinis patikrinimas yra integrali ugdymo proceso dalis,  į ją neatvykti, kaip ir kas dieną į mokyklą, galima tik dėl objektyvių priežasčių (ligos, asmeninių priežasčių ir pan.).
 
Jei III gimnazijos klasės mokinys be pateisinamos priežasties nelaikys kurio nors dalyko tarpinio patikrinimo šiais mokslo metais,  jis bÅ«damas IV gimnazijos klasėje neturės teisės laikyti atitinkamo dalyko brandos egzamino. Gali atsitikti taip, kad IV klasėje gimnazistas persigalvos ir nuspręs rinktis kitų dalykų egzaminus, nei buvo planavęs anksčiau. Jeigu jis nebus išlaikęs to dalyko tarpinio patikrinimo, to brandos egzamino rinktis nebegalės.
 
2025 m. viduriniam išsilavinimui įgyti (brandos atestatui gauti)  reikės bÅ«ti išlaikius du valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatÅ«ros ir mokinio pasirinktą brandos egzaminą.  Taigi, norėdami gauti brandos atestatą 2025 metais, šių mokslo metų III gimnazijos klasės mokiniai turėtų laikyti bent lietuvių kalbos ir literatÅ«ros ir dar vieno dalyko tarpinį patikrinimą.
 
2025 m. norint stoti į aukštąją mokyklą reikės bÅ«ti išlaikius bent tris valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatÅ«ros, matematikos ir vieną pasirinktą. Stojant į menų studijas matematikos egzaminas nebÅ«tinas, reikia bÅ«ti išlaikius ne mažiau kaip 2 valstybinius brandos egzaminus.
 
Tarpiniai patikrinimai suteikia galimybę išskaidyti didžiulį mokymosi krÅ«vį baigiamojoje klasėje ir kaupti įvertinimą dalimis, mokytis nuosekliau, atsiskaityti palaipsniui, mažesnėmis apimtimis, nenukeliant atsiskaitymo į vieną brandos egzaminų sesijos mėnesį. Tarpinių patikrinimų rezultatų integravimas į baigiamuosius įvertinimus padidins brandos egzaminų rezultatų patikimumą.
 
 
Parengta pagal Nacionalinės švietimo agentÅ«ros informaciją
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-03-05 09:44:20
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?