2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pirmą lapkričio savaitgalį Vasaknose vyks tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas

Jau lapkričio 4–5 dienomis Zarasų rajone, Vasaknose susitiks pajėgiausi žvejai, kurie varžysis tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionato varžybose. Čia į kovą stos ir šÄ¯ čempionatą organizuojanti Lietuvos rinktinė.

 

Lietuvai teisė organizuoti tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatą suteikta neatsitiktinai – mÅ«sų šalies atstovai patys pareiškė norą rengti šias pirmenybes, o tarptautinė sportinės žūklės federacija iš kelių paraiškų patvirtino bÅ«tent lietuvių pasiÅ«lymą.
 
Kaip sakė Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas BÅ«das, tarp kitų sportinės žūklės disciplinų tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatas yra dar tikra naujovė – Lietuvoje įvyksiantis etapas yra tik trečiasis istorijoje. Nepaisant to, neslepiamos ambicijos, kad ateityje tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatas galėtų tapti ir olimpine sporto šaka.
 
„Tai tik trečiasis pasaulio čempionatas. Aišku, tvenkinių upėtakių gaudymas, kaip disciplina, gyvuoja kone dešimt metų, bet tarptautinė sportinės žūklės federacija kaip sportą ją pripažino ir į pasaulio čempionatų kalendorių įtraukė tik visai neseniai. Mano nuomone, tvenkinių upėtakių gaudymas yra viena iš perspektyviausių disciplinų, nes ji labai sportiška.
Mes nenorime atsilikti nuo sporto šakų, kurios stengiasi pakliÅ«ti į olimpiadą. Ir sportinė žūklė yra tikrai ne išimtis. MÅ«sų valdžia Romoje daug mąsto ir galvoja, kaip patekti į tą olimpiadą. Pastaruoju metu matome, kad į olimpiadas patenka nišinės sporto šakos, tai mes irgi į vietą olimpiadoje galėtume pretenduoti.
 
Viena iš disciplinų, kuri bÅ«tent ir galėtų patekti į olimpiadą, yra bÅ«tent tvenkinių upėtakių gaudymas. Tai yra veiksmo kupina, nedideliame telkinyje vykstanti disciplina, kurioje yra daug dalyvių ir ne ką mažiau azarto. Ši disciplina tikrai jauna, bet labai perspektyvi“, – kalbėjo Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas BÅ«das.
 
Ä® Vasaknose lapkričio 4–5 dienomis organizuojamą pasaulio čempionatą savo rinktinę deleguos ir Lietuva. Kaip tvirtino Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas BÅ«das, tvenkinių upėtakių gaudymo disciplinoje mÅ«sų šalies atstovai dar tik skinasi kelią į favoritų gretas.
 
Tuo metu kitos disciplinos, tokios kaip sportinė poledinė žūklė, gaudymas spiningu iš valties ar sportinė karpių žūklė jau ne sykį pažymėtos lietuvių pergalėmis bei solidžiais pasiekimais tarptautinėje arenoje.
 
„Mes šiuo metu Lietuvoje kultivuojame devynias disciplinas. Iš viso pasaulyje jų yra skaičiuojama apie 30. Iš Lietuvoje populiarių disciplinų rezultatais tikrai išskirtinės yra dvi – poledinė žūklė ir žūklė spiningu iš valčių. Šiose disciplinose pasaulyje esame vienareikšmiai lyderiai, pirmaujantys reitingų lentelėse. Ne ką mažiau savo pasiekimais atsilieka ir karpių žūklė. Dabar šiuo metu pasaulyje esame ketvirtoje vietoje tarp 70-80 šioje disciplinoje dalyvaujančių valstybių. Tai labai gera, labai tvirta pozicija.
 
Ankstesniuose dviejuose tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatuose mÅ«sų šalies rinktinė pasirodė patenkinamai. Tačiau šiuo metu bendrame sportinės žūklės aspekte mes atrodome tikrai gerai, esame vertinami kaip stiprÅ«s konkurentai“, - sakė Tomas BÅ«das.
 
Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas tvirtina, kad Lietuvoje rengiamas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas taip pat prisidės ir prie šios disciplinos populiarinimo mÅ«sų šalyje. Tai reiškia, kad laikui bėgant vis daugiau žvejų atras tvenkinių upėtakių gaudymą, tad Lietuva ateityje turės didesnes galimybes formuoti dar stipresnę rinktinę ir kovoti dėl vietos šios disciplinos elito gretose.
 
Daugiau informacijos apie renginį: www.sportinezukle.lt
 
 
Lietuvos sportinės žūklės federacijos informacija
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-25 09:14:48
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?