2024 m. vasario 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pirmoji šalyje ORC jėgainė pastatyta AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamoje Rokiškio katilinėje

Organinio Renkino ciklo įrenginys Rokiškio katilinėje
AB „Panevėžio energija“ tapo pirmoji šilumos tiekimo įmonė, sumontavusi Rokiškio katilinėje organinio Renkino ciklo (ORC) principu veikiantį įrenginį, gaminsiantį elektros energiją katilinės reikmėms.
 
Bendrovė neapsiriboja eksploatuojamų regione biokuro katilinių rekonstravimo projektų įgyvendinimu, bet ir toliau siekia energetinio efektyvumo šilumos gamyboje. 
 
Siekdama mažinti šilumos gamybos sąnaudas, o kartu ir šilumos kainą, bendrovė elektros energiją gamina ne tik įrengdama saulės fotovoltines elektrines katilinėse, bet ir išnaudodama pažangias technologijas. BÅ«tent įdiegta 105 kW nominalios galios ORC įrenginio technologija leis išnaudoti Rokiškio miesto katilinėje biokuru gaminamą šilumą ir papildomai gaminti elektros energiją. To paties šilumos gamybos proceso metu bus gaminama ir elektros energija reikalinga biokuro katilams. Prognozuojama metinė elektros energijos gamybos apimtis sieks apie 600 MWh, tai sudarys 30 proc. Rokiškio katilinėje sunaudojamo metinio elektros energijos poreikio.
 
Šiandien ORC įrenginiai yra vienas novatoriškiausių bÅ«dų šilumą paversti elektros energija. Jie yra panašÅ«s į tradicines garo turbinas, tačiau vietoje vandens garo naudojamas organinio skysčio garas. Tokia ORC sistema užtikrina saugų, sklandų ir visiškai automatizuotą garo generatoriaus veikimą.
 
Ä®diegta ORC sistema Rokiškio katilinėje leis bendrovei naudoti aplinkai draugišką žalią elektros energiją bei mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidarymą, nes elektros energija bus gaminama panaudojant šilumą iš atsinaujinančių išteklių – biokuro. Numatomas metinis į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų sutaupymas sudarys apie 115 tonų CO2 ekvivalento.
 
„Investicijos į bendrovės reikmėms reikalingą elektros gamybą yra vienas iš vykdomų kompleksinių veiksmų, kuriais siekiame efektyvesnės šilumos gamybos, mažesnės taršos ir šilumos kainos“, – sako AB „Panevėžio energija“ generalinis direktorius Petras Diksa.
 
AB „Panevėžio energija“ investicijos į Rokiškio šilumos Å«kio modernizavimą, įrengiant ORC principu veikiančią turbiną, sieks 680 tÅ«kst. eurų.
 
AB „Panevėžio energija“ yra regioninė įmonė, kuri gamina ir tiekia šilumą bei karštą vandenį Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Zarasų miestų ir rajonų vartotojams. Šilumos gamybos efektyvumas sudaro prielaidas mažinti šilumos kainą visiems AB „Panevėžio energija“ centralizuoto šilumos tiekimo vartotojams visose regiono savivaldybėse. 
 
 
AB „Panevėžio energija“ informacija
Nuotraukos

Organinio Renkino ciklo įrenginys Rokiškio katilinėje
Zarasų rajono savivaldybė 2023-12-01 09:32:27
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?