2024 m. balandžio 23 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Praėjusį savaitgalį ugniagesiai gelbėjo įlūžusius žvejus

Praėjusį savaitgalį šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 71 gaisro ir atliko 96 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų žuvo žmogus. Ugniagesiai narai išgelbėjo tris ant ledo žvejojusius  ir įlūžusius vyrus, du žvejai nuskendo. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 12 gelbėjimo darbų ant ledo. Jų metu jie išgelbėjo 5 žmones ir ištraukė 4 skenduolius.
 
Sekmadienį, 16.03 val., buvo pranešta, kad Šiaulių rajone, Verduliukų kaime, Rėkyvos ežere, skęsta du žvejai. Atvykus ugniagesiams, maždaug už 1 km matėsi įlūžęs žmogus. Gelbėjimo darbus sunkino plonas lūžtantis ledas. Su dviem gelbėjimo rogėmis ugniagesiai priplaukė prie žvejo, ištraukė iš vandens, paguldė ant rogių ir pargabeno į krantą. Vyras buvo perduotas greitosios pagalbos medikams. 17.35 val. ugniagesiai narai iš vandens ištraukė kito vyro kÅ«ną. Jis buvo pargabentas į krantą.
 
Pasak gelbėjimo operacijoje dalyvavusio Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos pamainos vado Donato Vaidylos, šiemet jų komandos ugniagesiams narams jau ne pirmą kartą teko gelbėti įlūžusius žvejus ir traukti skenduolius. „Vakar ant Rėkyvos ežero žvejojo giminaičiai ir jaunesnis nuskendo. Mes išgelbėti galime, jeigu esame šalia, bet ugniagesiams užtrunka, kol atvyksta į įvykio vietą prie ežero ir suranda žvejus. Ir vakar vos radome tą vietą. Gerai, kad diena buvo saulėta ir matėsi už kilometro esantis žvejys. Net ir su specialiais drabužiais ir gelbėjimo liemene mirkstant lediniame vandenyje ilgai neišsilaikysi, tiesiog sušalsi. Todėl žvejams fanatikams noriu pasakyti – prieš lipdami ant ledo, pagalvokite apie savo šeimą ir artimuosius. Ar verta taip rizikuoti? Kartais žmonės tik po tokių žodžių susimąsto, nes šiaip kalbėk nekalbėjęs, niekas nesikeičia“, – sakė pamainos vadas.
 
D. Vaidyla įspėja, jog ledas jau nesaugus, bet kur gali įlūžti, nes jau ne vieną parą lauke – pliusinė temperatÅ«ra. Ir šiandien pamainos vadas su ugniagesiais ant ežero ledo. „Vyksta užsiėmimai. Ant ežero didelis rÅ«kas, o pakrantėje matome stovintį automobilį, todėl vėl dairomės, kur tas žvejys“, – sakė jis.  
 
Šeštadienį, 14.33 val., buvo gautas pranešimas, kad Elektrėnų savivaldybėje, Pastrėvio seniÅ«nijoje, Karkučių kaime, lūžus ledui Elektrėnų tvenkinyje skęsta žmonės. Atvykus ugniagesiams, už 150 m nuo kranto buvo matyti du vyrai. Naudodami gelbėjimo roges ir virvę gelbėtojai prišliaužė iki skęstančiųjų ir ištraukė juos į krantą. Abu vyrai dėl bendro kÅ«no sušalimo buvo išvežti į ligoninę. Trečias vyras nuskendo. Jo kÅ«ną surado, ištraukė ir į krantą nugabeno ugniagesiai.
 
Dar vienas žmogus šeštadienį buvo įkritęs į vandens telkinį Vilniaus rajone, Avižienių seniÅ«nijoje, RiešÄ—s kaime. Atvykus ugniagesiams, jis jau buvo pats išlipęs į krantą. Ugniagesiai ištraukė maždaug už 10 m nuo kranto vandenyje plÅ«duriavusius vyro daiktus.   
 
Pirmadienio naktį, 1.31 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą Kauno rajone, Užliedžių seniÅ«nijoje, Giraitės kaime. Atvykus ugniagesiams, įmonės teritorijoje atvira liepsna degė vilkikas ir mikroautobusas, buvo pradėję degti ir angaro vartai. Likvidavus gaisrą tarp automobilio ir vilkiko rasti visiškai sudegę 2 prikabinami nameliai (kemperiai). Viename iš jų buvo rastas smarkiai apdegusio žmogaus kÅ«nas.
 
Penktadienį, 22.21 val., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniÅ«nijoje, Prozariškių kaime, gyvenamajame name pilna dÅ«mų. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai nustatė, kad gaisro požymių nėra, o dÅ«mai į vidų sklido iš netvarkingos krosnies. Namo savininką, patikrinti ar jie neapsinuodijo dÅ«mais, greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Ugniagesiai išvėdino patalpas.
 
Šeštadienį, 9.35 val., gaisras kilo Kaune, Mažojoje gatvėje, daugiabučiame gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams, laiptinėje tvyrojo daug dÅ«mų, iš buto, kuriame kilo gaisras, ugniagesiai išvedė žmogų. Gaisro metu kambaryje sudegė baldai, apdegė sienos, lubos, nuo karšÄio skilo stiklo paketai. DÅ«mų detektoriaus bute nebuvo.
 
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-03-01 14:15:25
MERĖ
Teikite dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų pasiūlymus!
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?