2023 m. kovo 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Prasideda brandos egzaminai: ką svarbu žinoti?

Birželio 7 d., pirmadienį, lietuvių kalbos ir literatÅ«ros egzaminu prasidėjo valstybinių brandos egzaminų sesija, kuri liepos 2 d. finišuos fizikos valstybiniu brandos egzaminu. Rezultatai bus paskelbti vėliausiai iki liepos 23 d., o nuo liepos 5 d. iki liepos 20 d. laukia pakartotinė sesija.
 
„Šiemet laikyti egzaminus rajono mokyklose užsiregistravo 129 bendrojo ugdymo ir profesinės mokyklos baigiamosios klasės mokiniai ir 4 eksternai (asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą, pageidaujantys laikyti brandos egzaminą).
 
Atestatui gauti – du brandos egzaminai
 
Brandos atestatui gauti mokinys ir buvęs mokinys turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatÅ«ros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus, o bendrai per egzaminų laikotarpį organizuojama po 12 valstybinių brandos egzaminų pagrindinėje ir pakartotinėje sesijose.
 
Ä® egzaminų centrus vėl turės teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.
 
Lietuvių kalbos ir literatÅ«ros egzaminas yra privalomas, todėl jį laiko visi siekiantieji brandos atestato. Valstybinį brandos egzaminą rajone pasirinko 46 kandidatai, o mokyklinį – 73.
 
Populiariausių valstybinių brandos egzaminų pasirinkimai nesikeičia jau kelintus metus iš eilės. Kaip ir pernai, daugiausia kandidatų laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 56, matematikos valstybinį egzaminą laikys 45 kandidatai, istorijos – 41.
 
Egzaminų tvarkaraštis
 
Šių metų pagrindinės sesijos valstybiniai brandos egzaminai prasidėjo birželio 7 dieną. 2019 m., kai nebuvo pandemijos, šie egzaminai prasidėjo birželio 1 d., o pernai dėl pandemijos – birželio 29 d. Taigi šiemet brandos egzaminų pagrindinė sesija prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau nei pernai.
 
Egzaminų tvarkaraštis sudėliotas, kad svarbiausius lietuvių kalbos ir literatÅ«ros bei  matematikos egzaminus skirtų 10 kalendorinių dienų. Šis intervalas sudėliotas atsižvelgiant į mokyklų vadovų pageidavimus, jog mokyklos spėtų organizuoti konsultacijas tarp šių dviejų itin svarbių egzaminų.
 
Egzaminų trukmė ir užduotys
 
Šiemet visų egzaminų trukmė pailginama 15 minučių. Pernai buvo atsiliepimų, kad pristigo laiko matematikos ir informacinių technologijų užduotims atlikti, todėl siekiant sudaryti abiturientams geresnes sąlygas tinkamai atlikti egzaminų užduotis, visų brandos egzaminų trukmė prailginama.
 
Egzaminų užduotys sudarytos vadovaujantis egzaminų programomis, su kuriomis mokiniai supažindinti daugiau kaip prieš pusantrų metų. Abiturientams buvo žinoma egzamino užduoties struktÅ«ra, tematika, kokie gebėjimai ir kokiomis proporcijomis yra tikrinami. Svarbu pažymėti, jog brandos egzaminai nėra laikomi iš paskutinių kelių 12 klasės mėnesių kurso.
 
Gamtos mokslų egzaminuose bus tikrinami daugiau teoriniai dalykai, nes mokydamiesi nuotoliniu būdu abiturientai neturėjo galimybės atlikti laboratorinių darbų.
 
Egzaminų vykdymas ir vertinimas
 
Valstybiniai brandos egzaminai bus vykdomi Zarasų „Ąžuolo” gimnazijoje. Rusų kalbos egzaminą mokiniai laikys Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje. Vienoje patalpoje gali bÅ«ti ne daugiau nei devyni kandidatai, informacinių technologijų egzaminas gali bÅ«ti laikomas šešių asmenų grupėje.
 
Šiais metais visi valstybinių brandos egzaminų darbai bus vertinami elektroninėje erdvėje nuotoliniu bÅ«du.
 
Saugumo reikalavimai
 
Egzaminų centruose bus pasirÅ«pinta dezinfekcinėmis priemonėmis. Naudojantis bendromis knygomis, žodynais, kompiuteriais bus dezinfekuojami paviršiai arba naudojamasi vienkartinėmis pirštinėmis.
 
Patalpos, kuriose vyks brandos egzaminai, bus paruošiamos ne vėliau kaip prieš dvylika valandų iki egzamino. Jos bus valomos, dezinfekuojamos, vėdinamos.
 
Kandidatai per egzaminą bus sodinami taip, kad išlaikytų dviejų metrų atstumą. Kandidatai, privalantys bÅ«ti saviizoliacijoje, bet pageidaujantys laikyti brandos egzaminą pagrindinėje sesijoje, privalo atitikti visus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2021 m. gegužės 21 d. isakyme Nr. V-1181 nurodytus reikalavimus.
Egzaminų metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). 
 
Daugiau informacijos apie valstybinius brandos egzaminus – Nacionalinės švietimo agentÅ«ros interneto svetainėje (www.nsa.smm.lt/egzaminai).
 
Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją
Priedai

Švietimo ir kultūros skyrius 2021-06-07 13:45:39
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo ir eksploatavimo konkursas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Kaip vertinate Zarasų rajono savivaldybės administracijos vykdomą komunikaciją?