2023 m. kovo 22 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Privalomojo sveikatos draudimo pamoka gimnazistams: žinotina baigiant mokslus

Nuotolinėje pamokoje Ukmergės r. Želvos gimnazijos moksleiviams ligonių kasų atstovai pristatė tuos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) aspektus, kurie svarbūs baigiant mokyklą. Jaunuoliai paskatinti keliauti turėdami Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK).

 

ilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Viktorija Klinavičienė 10–12 klasių gimnazistams paaiškino, kas yra PSD ir kokias garantijas jis suteikia moksleiviams. Ji atkreipė dėmesį, kad baigę mokyklą jaunuoliai bus apdrausti iki rugpjūčio 31 d. Nuo rugsėjo PSD valstybės lėšomis bus apdrausti tie, kurie mokysis profesinėse ar Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES), taip pat Europos ekonominės erdvės šalių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos studijų programą. Pasirinkusieji ištęstinių studijų programą draudimu pasirÅ«pinti turės patys.

 

Ä®sidėmėtina, kad bÅ«simi studentai, dar tik pradėsiantys mokslus Jungtinėje Karalystėje, nebus draudžiami PSD valstybės lėšomis. Ten studijuojantys jaunuoliai draudžiami, jei studijos pradėtos iki „Brexit“ pereinamojo laikotarpio pabaigos, t. y. iki 2020 m. gruodžio 31 d.

 

V. Klinavičienė pabrėžė, kad vykstantieji mokytis į minėtas Europos šalis savo teritorinei ligonių kasai kasmet turi pateikti prašymą nustatyti PSD galiojimo laikotarpį ir mokymo įstaigos išduotą oficialią pažymą, patvirtinančią studento statusą. Šiuos dokumentus galima pateikti atvykus į TLK, paštu, per įgaliotą asmenį ar el. paštu. Jaunuoliai, kurie studijuoja Lietuvoje, draudžiami automatiškai pagal Studentų registro duomenis – jokių dokumentų ligonių kasai jie pateikti neturi.

 

Moksleiviams paaiškinta, kad visi 18 metų sulaukę jaunuoliai, kurie nesimoko bendrojo lavinimo, profesinėse mokyklose, nestudijuoja Lietuvos ar kitų Europos šalių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinių studijų programas, turi kas mėnesį patys mokėti PSD įmokas, jei neįsidarbina ir nėra draudžiami valstybės lėšomis dėl kitų priežasčių. Tad jaunuoliai paskatinti bÅ«ti atidÅ«s, kai keičiasi gyvenimo situacija: baigiami ir pradedami mokslai, įsidarbinama, nutraukiama darbo sutartis ir pan.

 

Prasidedant atostogų sezonui, moksleiviams pristatyta ir ESDK – apdraustiesiems ligonių kasų nemokamai išduodama kortelė, kurią svarbu turėti viešint ES šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje. ESDK turėtojams šiose šalyse suteikiama bÅ«tinoji medicinos pagalba, visiškai arba iš dalies apmokama valstybės lėšomis. Jos prireikus ESDK turėtojui tereikia kreiptis į nacionalinei sveikatos sistemai priklausančią gydymo įstaigą ir pateikti kortelę.

 

ESDK galima patogiai užsisakyti internetu, el. paštu arba atvykus į TLK, kurios atstovybė yra ir Ukmergėje (Vytauto g. 105). Elektroniniu bÅ«du užsakyta kortelė gali bÅ«ti atsiųsta registruotu paštu Lietuvoje, o užsakant TLK padalinyje ji iškart atspausdinama. Pamiršus į kelionę pasiimti ESDK, prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų sistemos galima susiformuoti ir atsisiųsti į mobilųjį telefoną sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK.

 

Vilniaus TLK specialistai tikisi, kad šioje nuotolinėje pamokoje suteiktos žinios apie PSD ir ESDK abiturientams palengvins artimiausiu metu laukiančius pokyčius. O dar nebaigiantiems mokyklos jaunuoliams pravers ateityje ir visi po Europą keliaus pasirÅ«pinę galimybe prireikus gauti medicinos pagalbą su ESDK.

 

Vilniaus TLK specialistai tikisi, kad šioje nuotolinėje pamokoje suteiktos žinios apie PSD ir ESDK abiturientams palengvins artimiausiu metu laukiančius pokyčius. O dar nebaigiantiems mokyklos jaunuoliams pravers ateityje ir visi po Europą keliaus pasirÅ«pinę galimybe prireikus gauti medicinos pagalbą su ESDK.

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-05-16 09:22:10
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo ir eksploatavimo konkursas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Kaip vertinate Zarasų rajono savivaldybės administracijos vykdomą komunikaciją?