2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
 • Structure
 • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
 • lt kalba
 • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Projektas „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione”

Projekto partneris Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentÅ«ra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuo 2024 m. balandžio mėn. pradėjo vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“.
 
Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su intelekto ir (ar) psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rÅ«pintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.
 
Projekte suplanuotos veiklos:
 • Intelekto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų atvejo vadyba
 • Atvejo vadybos modelio taikymo tikslai:
 • skatinti psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčių asmenų savarankišką gyvenimą ir dalyvavimą bendruomenėje;
 • skatinti alternatyvių institucinei globai paslaugų plėtrą bendruomenėje siekiant prevencijos patekimui į stacionarias socialines globos įstaigas;
 • mažinti artimųjų, globojančių ir (ar) prižiÅ«rinčių asmenis, turinčius psichikos ir (ar) intelekto negalią, patiriamą psichologinę, emocinę, fizinę naštą rÅ«pinantis negalią turinčiuoju;
 • užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir (ar) organizacijų, teikiančių socialines, sveikatos priežiÅ«ros, teisines, švietimo ir kitas paslaugas, reikalingas asmenų individualių poreikių tenkinimui, veiklos koordinavimą ir skatinti jų bendradarbiavimą.

 

Asmenys, dėl atvejo vadybininko paslaugų gali kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, adresu Savanorių g 2, Zarasai, telefonu  +370 601 51 339, elektroniniu paštu: [email protected].
 
Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas socialinėse dirbtuvėse
 
Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgÅ«džius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.
 
Teikiant šią paslaugą, darbas su socialinių dirbtuvių lankytojais organizuojamas atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus gebėjimus ir galimybes, o jo tikslas - atkurti prarastus žmogaus darbinius gebėjimus, formuoti naujus darbinius įgÅ«džius.
 
Socialinių dirbtuvių paslauga bus teikiama žmonėms nuo 18 metų, kurie dėl tam tikros negalios negali įsidarbinti laisvojoje darbo rinkoje ar pasinaudoti įdarbinimo su pagalba paslauga. Iš viso socialinėse dirbtuvėse bus iki 12 vietų. Socialinėse dirbtuvėse dirbs socialinis darbuotojas, individualios priežiÅ«ros specialistas, meistras ir rinkodaros specialistas.
 
Zarasų rajono savivaldybėje socialinių dirbtuvių paslaugą teikia Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga, Palaukės g. 36, Zarasai, pirmininkė Olga Ludziš, tel. +370 652 42650, el. p. [email protected].
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024–2029 m.
 
Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija.
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2024-05-14 13:27:24
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
 • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?