2024 m. balandžio 19 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Salako jaunimui – atvira erdvė Salako kultūros namuose

atvira erdvė Salako kultūros namuose

Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centras, vystydamas atvirą darbą su jaunimu ir 2021 m. įgyvendino projektą ,,Salako atviros erdvės jaunimui vystymas ir paslaugų jaunimui plėtra“ ir įkÅ«rė pirmąją atvirą erdvę jaunimui Salake.
Pasak Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro direktoriaus Aurimo Gudo, „atviras darbas su jaunimu pasiteisino Zarasų mieste, kai kultÅ«ros centras pradėjo aktyviai plėtoti Zarasų atvirą jaunimo centro veiklą ir atvirąjį darbą su jaunimu. Mažesnis tokios veiklos modelis šiais metais buvo pritaikytas Salake. Tai buvo tarsi pilotinis projektas, siekiant suburti vietos jaunimą bendrai veiklai. KultÅ«ra turi bÅ«ti gyva, ir ji bus gyva tiek, kiek ją kurs susibÅ«rę veikti žmonės, jaunimas, bendruomenės nariai“.


Zarasuose didžioji dalis jaunimo (šiek tiek daugiau nei pusę jaunų žmonių nuo 14 iki 29 m.) gyvena Zarasų kaimiškose seniÅ«nijose, nutolusiose nuo Zarasų miesto. Atstumas sukelia daug nepatogumų ir ten gyvenantis jaunimas turi mažiau galimybių pasinaudoti neformalaus ugdymo ar ugdymosi paslaugomis Zarasų mieste. Ypatingai ta problema aktuali atokesniuose rajono seniÅ«nijose, kur nėra išlikusių mokyklų, mažiau aktyvesnės vietos bendruomenės. Iškyla daug socialinių problemų, didėja svaigiųjų medžiagų vartojimas, nusikaltimų skaičius, savižudybės ir t.t. Norėdami suteikti jaunimui daugiau galimybių veikti, 2021 m. teikėme projektą ,,Salako atviros erdvės jaunimui vystymas ir paslaugų jaunimui plėtra“, kuri bendrai finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Zarasų rajono savivaldybės administracija


Šio projekto pagrindinė veikla – pasinaudojus gerąja patirtimi įsteigus Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centre struktÅ«rinį padalinį Zarasų atvirą jaunimo centrą, bendradarbiaujant su Salako bendruomene, išvystyti atvirą jaunimo erdvę Salako teritorinio padalinio patalpose, taip pritraukiant jaunimą į saugias erdves kultÅ«ros centre prasmingai veikti bei palengvinti jų integraciją į gyvenamąją aplinką.


Projekto įgyvendinimo metu buvo suremontuotos patalpos, kur įsikÅ«rė atvira jaunimo erdvė, buvo įsigytos veiklos priemonės – kompiuteris, multimedija, stalo žaidimai, sėdmaišiai, muzikinių instrumentų komplektai jaunimo grupėms burtis ir repetuoti ir t. t. Bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad jaunimas gavo erdvę burtis, pažinti vienas kitą. Buvo sudarytos sąlygos jaunimui išvykti į kitus atvirus jaunimo centrus Zarasų ir kitose savivaldybėse, pamatyti kaip jie veikia ir kokią gerąją patirtį galima pritaikyti čia, vietos jaunimui. Be to, Salako jaunimui buvo organizuoti jaunimo verslumo mokymai, per praktinį pažinimą, simuliacijas mokėmės kaip kurti savo verslą, sužinojimo kas yra verslumas ir mokėmės bÅ«ti aktyviais bendruomenės nariais.


Nors projekto ,,Salako atviros erdvės jaunimui vystymas ir paslaugų jaunimui plėtra“ veikos ir baigiasi, projekto vadovas RamÅ«nas Keršys paminėjo, kad gera žinia yra ta, kad šiuo projektu jaunimo erdvių ir veiklos vystymas Salake nesustos. Kitais metais esame užsitikrinę finansavimą iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui „Salako atviros erdvės jaunimui vystymas ir paslaugų jaunimui plėtra 2022 m.“, kur ypatingas dėmesys bus skiriamas žmogiškųjų kompetencijų didinimui ir jaunimo gebėjimui bÅ«ti aktyviu bendruomenės nariu stiprinimui. O ateityje tikimės, kad išnaudojant Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro filialų tinklą atviros jaunimo erdvės bus plėtojamos ir kitose seniÅ«nijose.


Dėkojame projekto rėmėjams: Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Zarasų rajono savivaldybės administracijai, kurių skirtas finansavimas padėjo atsirasti dar vienai jaunimui patraukliai erdvei Zarasuose.


Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro informacija


2021-12-31 08:34:07
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?