2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

SARTAI 2024 padovanojo didelę šventę Lietuvai

Praėjus didžiausiam Lietuvoje žiemos renginiui SARTAI 2024 netyla džiaugsmas, kad ši šventė šiemet įvyko. Paskutinė savaitė prieš Sartų žirgų lenktynes pagailėjo šalto oro, tačiau dar sausio pradžioje pradėtas ruošti ledas varžyboms išsilaikė iki pat vasario 3 dienos. Skaičiuojama, kad renginyje apsilankė daugiau nei 25000 žmonių. Galime drąsiai teigti – SARTAI sugrįžo, nes tai yra labai reikalinga šventė Lietuvai.
 
Šiemet SARTAI 2024 svečius pasitiko su dideliu mugės miesteliu – jame buvo galima įsigyti Ä¯vairiausių gaminių: medžio dirbinių, keramikos ir molio gaminių, įvairių rÅ«bų ir aksesuarų. Smaližiai pirko „baronkas“, o mėgstantys sÅ«riai – vietoje išrÅ«kytą žuvį ir rÅ«kytas dešreles.
 
Didžiojoje renginio scenoje visą dieną vyko šokiai – prasidėjo nuo Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų, o baigėsi su puikiomis ir visiems gerai žinomomis grupėmis „SadÅ«nai“, „Jonis“ ir „Kitava“.
 
Naujiena Sartų žirgų lenktynėse – vaikų zona. Čia jų laukė edukatoriai, šieno labirintas, žvejyba ir arkliukų karuselė. Susirinko daugybė vaikų, kurie nenorėjo išeiti. Šias pramogas rengė Zarasų rajone įsikÅ«rusio darželio VšÄ® „Vaiko laikas“ darbuotojos.
 
Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė renginio metu dėkojo šÄ¯ renginį organizavusiems rajono Savivaldybės darbuotojams, Respublikinei lenktyninių žirgų lygai, Žemės Å«kio ministerijai, KultÅ«ros centrui Dusetų dailės galerijai, Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centrui, Viešajai įstaigai Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrui bei Zarasų sporto centrui.
 
Prizinis lenktynių fondas šiemet buvo 21,9 tÅ«kst. Eur. Dėl jo šešiuose bėgimuose varžėsi 35 ristÅ«nus vadeliotojantys sportininkai. Visus žiÅ«rovus labiausiai domino lenktynės dėl pagrindinio – 4,5 tÅ«kst. Eur vertės – Didžiojo žiemos prizo, kurį tradiciškai steigia lenktynių organizatorė Žemės Å«kio ministerija.
 
Analogų Baltijos šalyse neturinčios ristÅ«nų lenktynės į Dusetų hipodromą sutraukė tÅ«kstančius žiÅ«rovų. Tai vienintelė diena metuose, kai Dusetų miestelio gatvėse ir prieigose nusidriekia kilometrinės eilės atvažiuojančių ir išvažiuojančių šventės dalyvių eilės. Tačiau Sartų žirgų lenktynių mėgėjai tikrai žino, kaip pasiruošti varžyboms – reikia atvažiuoti šiek tiek anksčiau ir pasirÅ«pinti tinkama apranga ir avalyne, tuomet jokie orai nebaisÅ«s.
 
Varžybų rezultatai
 
Po penkerių metų pertraukos vykusiose Sartų lenktynėse Dusetų hipodromo ledo take varžėsi 35 ristÅ«nai žirgai. Dėl oro sąlygų pakeistus važiavimų seką ir neatvykus 3 žirgams iš Estijos, surengti 6 važiavimai, didysis žiemos prizas iškeliavo į AnykšÄių rajoną. Pirmuosiuose Respublikinės lenktyninių žirgų lygos metų apdovanojimuose pristatytas „Lietuvos rekordas“, „Metų treneris“ ir „Metų vadeliotojas“.
 
Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorė Joana Kėrytė: „Ä®steigėme metų nominacijas už nuopelnus ir pasiekimus Lietuvos ristÅ«nų žirgų sporte praėjusiais metais. Esame vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rÅ«pinasi ristÅ«nų žirgų veisimu bei profesionaliu ir mėgėjišku ristÅ«nų sportu. Norime su Lietuvos žmonėmis pasidalinti ristÅ«nų, augintojų, savininkų, trenerių bei vadeliotojų pergalėmis“. Nominaciją „Lietuvos rekordas“ ir RLŽL taurę už naują Lietuvos greičio rekordą ristÅ«nų žirgų sporte pelnė Ernestas Juškauskas, kuris duete su ristÅ«nu Panther Face Utenos hipodrome pasiekė 1 min. 14,33 sek. greitį. Nominacija „Metų treneris“ ir Lietuvos kaimo sporto ir kultÅ«ros asociacijos „Nemunas“ taurė teko ŽydrÅ«nui Vasilionkai, kurio treniruojamas žirgo Idealas Cass praėjusiais metais pelnytas apdovanojimas tapo trečiu iš eilės šio ristÅ«no laimėtu aukšÄiausiu apdovanojimu. Pirmų vietų lyderiu pripažintas Stasys Kėrys. Jam suteiktas „Metų vadeliotojo“ vardas ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos taurė. Visų nominacijų piniginius apdovanojimus įsteigė RLŽL.
 
Važiavime dėl didžiojo žiemos prizo, kurį įsteigė Žemės Å«kio ministerija, pagrindinio prizo varžėsi 5 suaugusių žirgų A reitingo ristÅ«nai žirgai. Prizą pelnė Idealas Cass (savininkas ArÅ«nas Cicėnas) ir vadeliotojo Alvydo Banėno duetas iš AnykšÄių rajono. Duetas išvystė greitį iki 1 min. 16,59 sek. ir 1609 m distanciją įveikė per 2 min. 03,232 sek. Antrą ir trečią vietas šiame važiavime užėmė Panther Face, vadeliojamas Ernesto Juškausko (2 min. 3,420 sek.) ir Brave Sensation, vadeliojamas Egidijaus Gudonio (2 min., 3,663 sek.).
 
Dar vieną pirmą vietą į savo istoriją įsirašys keturmečio Perlo ir vadeliotojo Stasio Kėrio duetas (2 min., 03,328 sek.). Keturmečių žirgų važiavime antrą vietą pelnė Misteris, vadeliojamas Ryčio Lepeškos (2 min. 04,058 sek.), trečią – Krystal Cass, vadeliojamas Alvydo Banėno (2 min. 09,274 sek.). Suaugusių žirgų B reitingo važiavime išsiskyrė ir pirmąją vietą pelnė ristÅ«nas Eck Bow, vadeliojamas Egidijaus Gudonio (2 min. 04,971 sek.). Antras finišo liniją kirto Magis, vadeliojamas Sauliaus Matulevičiaus (2 min. 05,433 sek.), trečias – Uranas, vadeliojamas Stasio Kėrio (2 min. 05,501 sek.).
 
Suaugusių žirgų C reitingo važiavime prizines vietas iškovojo šie duetai: pirma vieta – Hypnotist ir Ernestas Juškauskas (2 min 05,971 sek.), Čiangas ir Stasys Kėrys (2 min. 06,257 sek.), Čirvas ir Gedvilė Vinslauskaitė (2 min. 13,391 sek.). Suaugusių žirgų D reitingo važiavime laimėtojai pasiskirstė taip: pirmi – Favoritas ir Ernestas Juškauskas (2 min. 09,079 sek.), antri – Lyras ir Renata Pažusienė (2 min. 09,307 sek.) ir treti – Bagis ir Antanas Juškėnas.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Respublikinės lenktyninių žirgų lygos informacija
Nuotraukos Luko Bartkaus
 

 


Zarasų rajono savivaldybė 2024-02-07 11:25:47
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?