2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Savivaldybių kultūros indeksas: Zarasai – 3-ioje vietoje!

Savivaldybių kultÅ«ros indekso tyrimo tikslas – objektyviai ir visapusiškai reprezentuoti kultÅ«ros situaciją kiekvienoje savivaldybėje, palyginti situaciją tarp savivaldybių ir laike bei sudaryti galimybes identifikuoti problemiškiausius aspektus, kuriuos bÅ«tų galima gerinti kiekvienoje savivaldybėje.
 
Savivaldybių kultÅ«ros indekso reitingų lydere išlieka Neringos savivaldybė. Ä®vertinus kultÅ«ros finansavimą, prieinamumą, organizacijų ir kÅ«rėjų mastą savivaldybėse nustatyta, kad daugiausia pažangos nuo 2021-ųjų metų padarė Molėtai.
 
„Pirmojoje vietoje turime Neringos savivaldybę, antroje pozicijoje lieka Vilnius, kaip ir 2021-aisiais metais, trečioje Zarasai, taip pat kaip ir 2021-aisiais metais. Ir turime taip pat ketvirtoje pozicijoje išlikusius Druskininkus“, – savivaldybių kultÅ«ros indekso 2022 m. reitingus penktadienį pristatė idėjos ir tyrimo autorė, Vilniaus universiteto mokslininkė Kristina Mažeikaitė.
 
„Toliau seka Birštonas, kuris pakilo iš 7 į 5-ąją vietą, AnykšÄiai, kurie iš 5 nusileido į 6-ąją. Vienu ryškiausiu pokyčiu išsiskyrė Molėtai, kurie pakilo iš 18 pozicijos į 7-ąją. Kiek teko bendrauti su Molėtų atstovais, turbÅ«t negalime nepaminėti ir verslo atsiradimo ten ir bendro pagyvėjusio gyvenimo“, – teigė K. Mažeikaitė.
 
Ä® dešimtuką taip pat pateko Varėna, kuri nuo 2021 m. iš 10 vietos pakilo į 8-ąją, ir Kaunas, kuris iš 11 pozicijos pakilo į 9-ąją.
 
„Dešimtoje pozicijoje yra Širvintos, kurios nukrito iš 6 pozicijos. Reitingo apačioje lieka Šiaulių miestas, Alytaus miestas, Visagino savivaldybė“, – pristatyme kalbėjo mokslininkė.
 
Kaip pastebėjo K. Mažeikaitė, beveik visi didieji miestai (Panevėžio m. sav., Klaipėdos m., Šiaulių m., Alytaus m.) atsidÅ«rė santykinai žemose savivaldybių kultÅ«ros indekso reitingo pozicijose.
 
„Tai lėmė per maža pagal gyventojų skaičių kultÅ«ros infrastruktÅ«ra: esant santykinai žemesnei situacijai kultÅ«ros paveldo srityje, reikėtų daugiau dėmesio skirti gyvajai kultÅ«rai – esamoms kultÅ«ros įstaigoms palaikyti, naujoms atsirasti ir profesionalaus meno kÅ«rėjams skatinti“, – sakė K. Mažeikaitė.
 
Savivaldybių kultÅ«ros indekso vidurkis yra 21,4 balo iš 100 galimų.
 
Savivaldybių kultÅ«ros indeksas įvertina kultÅ«ros situaciją iš 7 perspektyvų: kultÅ«ros organizacijų, kÅ«rėjų, kultÅ«ros makroekonomikos, finansavimo kultÅ«rai, dalyvavimo kultÅ«roje ir sukuriamo socialinio kapitalo, kultÅ«ros paveldo, vykstančių pokyčių perspektyvos.
 
 
 
 
Lietuvos kultūros tarybos informacija
 
E. Černovo nuotrauka
 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-12-05 08:47:31
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?