2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Suvieko kaimo bendruomenės pažintis su Latvijos ūkininkais

Zarasų rajono Suvieko kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Bendruomeniškumo ir bendruomenės verslumo skatinimas per gerosios praktikos sklaidą“. Projektas dalinai finansuotas iš Zarasų rajono savivaldybės  biudžeto lėšÅ³.

Ankstų rugsėjo 17-osios rytą, 22 Suvieko kaimo bendruomenės nariai išsiruošÄ— į Latviją, Jelgavos rajoną. Kelionė tolima, bet neprailgo. Ä®domu, ką pamatysime, ką sužinosime.
 
Pirmasis Å«kis, kurį aplankėme – šaltalankių Å«kis „Zelt“. Savininkas Eduardas papasakojo apie Å«kio įkÅ«rimą, apie patį šaltalankio augalą, apie nuolatinį darbą kupiną rÅ«pesčių ir džiaugsmų. Bendradarbiaudami su kitomis įmonėmis gamina sultis, aliejų, saldumynus, kosmetiką. Susipažinę ir pasivaišinę gaiviomis šaltalankio sultimis ir desertu, įsigiję lauktuvių, patraukėme toliau.
 
Kankorėžių Å«kio „Mitavas čiekurs“ savininkas Renis išradingai ir linksmai pasakojo apie Å«kio įkÅ«rimą, gaminių realizavimą ir Å«kio plėtrą. Čia pat gaminamas pušÅ³ kankorėžių sirupas, marmeladas, zefyrai, karamelės ir trauktinės. Nuotaikingas Renio pasakojimas gerokai užsitęsė, todėl atšalusi pietų sriuba nuotaikos negadino.
 
Trečiasis, šeimyninis česnakų Å«kis traukė akį gražiai tvarkoma aplinka. Ūkyje auginami žieminiai česnakai ir gaminama produkcija: įvairios užtepėlės, actas, net saldainiai ir alus. Išragavę įvairias užtepėles, pasivaišinę česnakine sriuba ir įsigiję lauktuvių namiškiams, patraukėme į paskutinį mÅ«sų lankomą Å«kį, kuriame auginami šitake grybai.
 
Ūkyje „Trubenieki“ mus pasitiko savininkas Janis, kuriam priklauso didžiausias visoje Latvijoje šitake rÅ«šies grybų auginimo Å«kis. Janis šmaikšÄiai pasakojo apie Å«kio įkÅ«rimą, susipažindino su Å«kiu ir išdavė grybų auginimo paslaptis. Degustavome šviežių šitake grybų, ragavome skanios grybų sriubos.
 
Pastebėjome, kad visi šie keturi Å«kiai – šeimyniniai, kuriuose dirba visa šeima, naudojasi Europos sąjungos teikiamomis paramomis ir laikui bėgant sulaukia sėkmės.
 
Kelionė pavyko, grįžome pavargę, pilni įspÅ«džių ir linksmi. Ne veltui sakoma: geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Nuoširdus ačiÅ« bendruomenės pirmininkei Daivai Svidinskienei, Ramunei Juodelienei, vairuotojui Egidijui.
 
 
Zarasų rajono Suvieko kaimo bendruomenės informacija
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-03 15:43:47
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?