2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Visada laukiama Smalvų kaimo „Kraštiečių“ šventė

Smalvų kaimo „Kraštiečių“ šventė

Šių metų spalio 7 dieną jau 13-ąjį kartą visus Smalvų kaimo kraštiečius susiburti kvietė šventos mišios Smalvų Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčioje ir 13-oji „Kraštiečių“ šventė. Rudenišką šeštadienio popietę bažnyčioje rinkosi ne tik vietinė bendruomenė, bet ir Smalvose bei jų apylinkėse gimusius, augusius, pradžiamokslį krimtusius ar čia dirbusius žmones – gausų bÅ«rį svečių. Šv. Mišias už Smalvų krašto žmones čia aukojo neseniai paskirtas, kurį laiką vaduosiantis kunigą Vidmantą Rudoką, kunigas Vytautas PÅ«kas. Mišiose vargonavo ir savo skambiu balsu džiugino Galina Palagina. Tvarką palaikė ilgametis bažnyčios zakristijonas Zenonas Sinkevičius ir Janina Balsytė.

 
Po gražių ir prasmingų Mišių šventė persikėlė į papuoštus Smalvų bendruomenės namus ir salę. Vos įėjus svečius pasitiko paroda „Vilnius ir Smalvos. Vakar ir šiandien“, kuri susijusi su šventės tema „Švenčia Vilnius – švenčiame ir mes“. Parodoje buvo eksponuojamos Vilniaus ir Smalvų krašto nuotraukos, primenančios senovę ir atskleidžiančios dabartį. Ši tema pasirinkta ne veltui: šiais metais mÅ«sų Sostinė švenčia 700 metų jubiliejų; ir tai ne tik Vilniaus miesto, tai visos Lietuvos šventė.
 
Mažojoje bendruomenės salėje galima buvo išvysti ne tik parodą. Visų ateinančiųjų laukė jaunimas - Vilija Mlynovskytė ir Ana Pankratjeva, jos atsakingai surašinėjo atėjusius, smagia nuotaika ir dovanėlėmis pasitiko Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš su savo komanda ir loterija be pralaimėjimų. Vaikai mielai traukė dovanėlės iš laimės maišo.
 
Kaip ir kiekvienais metais buvo paruošta linkėjimų knyga, kurioje kiekvienas galėjo palikti gražų žodį prisiminimui, taip pat eksponuojamos Smalvų krašto nuotraukų knygos, kurios buvo sukurtos ir atspausdintos iš projekto lėšÅ³.
 
Kiek tolėliau, kitoje nedidelėje salėje, veikė mažųjų šventės dalyvių dirbtuvėlės, kurias organizavo Smalvų bibliotekininkė Liongina Račkauskienė, bendruomenės nariai: Iveta Stunžaitė ir ArtÅ«ras Purvinskis. Su vaikais mielai darė įvairius kÅ«rybinius darbelius, mažieji džiaugėsi vieni kitais, žaidė, puošÄ—si, žiÅ«rėjo animacinius filmus.
 
Įžengus į didžiąją salę, svečiams akį traukė gausiai vaišÄ—mis nukrautas šventės stalas, kurį paruošÄ— šaunÅ«s tokio grožio kÅ«rėjai – Onutė Šumanaitė, Veronika Stunžienė ir jų komanda. Greta puikaus stalo puikavosi Oksanos Dieninienės ir Zitos Petravičienės organizuojamo konkurso “Išradingoji kepėjėlė” kepiniai, kurie smaližiams kėlė nemažą pagundą visko paragauti. Pasižvalgę, gavę prisiminimui dovanų molinių medalių, pasidairę visi suskubo į jau beprasidedantį koncertą. 
 
Koncerto oficialiosios dalies metu visus atvykusius pasveikino Smalvų kaimo bendruomenės pirmininkas Saulius ValiÅ«nas, kalbėjo seniÅ«nas Stanislovas Stankevičius, tarė žodį ir seniÅ«naitė Jolanta Purvinskienė. Daug gražių žodžių ir linkėjimų negailėjo Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, kuri dar ir padėką įteikė Smalvų bendruomenės nariui Petrui Račkauskui, kuris savo darbais puošia Smalvų aplinką. Taip pat sveikinimo žodžius tarė Zarasų rajono savivaldybės tarybos nariai: Kęstutis Stankevičius, Rimvydas Podolskis su žmona, vicemere Olga Podolskiene, sveikino Zarasų kultÅ«ros centro direktorius Aurimas Gudas, kunigas Vytautas PÅ«kas, daug gražių žodžių išsakė Lietuvos lenkų sąjungos Zarasų skyriaus pirmininkė Teresa Narkevičienė.
 
Po svečių sveikinimų seniÅ«naitė Jolanta Purvinskienė papasakojo apie projektinę bendruomenės veiklą, plačiau aptarė, kodėl šventė yra susieta su Vilniaus jubiliejumi, taip pat atskleidė keletą įdomių istorinių faktų, kuo Smalvos susijusios su Vilniumi. Už šią istorinę informaciją dėkojo Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovui RamÅ«nui Keršiu, o už paramą šventės organizavimui – Lietuvos Respublikos žemės Å«kio ministerijai.
 
Kaip ir kiekvienais metais buvo nepamiršti ir padėkomis apdovanoti svarbÅ«s bendruomenei žmonės, organizacijos. Nuoširdžiai padėkota už aktyvų bendradarbiavimą ir nuolatinę paramą Å«kininkui Martynui Trapnauskui, medžiotojų bÅ«reliui „Smalvos“, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungai ir jos pirmininkei Olgai Ludziš.
 
Vėliau bendruomenės Pirmininkas pasidžiaugė, jog aukso žiedus šiais metais sumainė Smalvų bendruomenės narė Sandra Ruseckaitė (Šacauskė). Nors šventėje jos nebuvo, bet šilti plojimai ir linkėjimai tikrai bus perduoti, kad ir kokiame krašte bebÅ«tų.
 
Po gražių ir nuoširdžių sveikinimų prasidėjo kita šventės dalis, kuriai smagiai dirigavo Saulius ir Vilmantė ValiÅ«nai. Nuobodžiauti neleido Smalvų kaimo saviveiklininkai ir svečiai: savo dainas skyrė ArtÅ«ras Petkevič, Aleksas Chmieliauskas, Jolanta Purvinskienė, atvykę svečiai, šokių grupė iš Visagino „Visagino gervė“ ir Švenčionių kultÅ«ros centro Adutiškio kapela dovanojo smagių pasirodymų, kuriems plojimų negailėjo žiÅ«rovai, o visą koncertinę dalį vainikavo šaunus ketvertukas – grupė DAR. Sujudo šokti ir maži, ir dideli, ir jaunesni, ir vyresni.
 
Po koncerto buvo nepamiršti ir rėmėjai, rengėjai ir visi padėjėjai, kuriems nuoširdžiai dėkojo, dėkoja ir dar ilgai dėkos Smalvų kaimo bendruomenė. Be jų šventė nebÅ«tų tokia įsimintina. Taip pat buvo apdovanoti ir kepinių konkurso dalyviai: šiais metais konkurse dalyvavo net 25 kepiniai, įsteigti 4 prizai. ŠÄ¯ kartą fortÅ«na neaplenkė Mildos ValiÅ«naitės, ŠarÅ«no Jasiukonio, Aidos Antoškinos ir Lailos Dieninienės.
 
Nors koncertas baigėsi, bet žiÅ«rovai neišsiskirstė:  ragavo skanią medžiotojų sriubą, kurią virė Stasė Purvinskaja ir Regina Kochankienė su savo komanda, vaišinosi kitais patiekalais, o pasistiprinę šoko ir šÄ—lo vakaronėje. Kraštiečiai neskubėjo skirstytis į namus, vadinasi, susitikimas patiko ir pavyko. Išties puiku, kai tokioje šventėje telpa istorinė praeitis, nÅ«diena ir vilčių kupina ateitis. „Iki kitų susitikimų“ linkėjo svečiai ir dėkojo už šventę salėje liekantiems vietiniams smalviškiams.
 
Ačiū tariame visiems!
 
Didžioji šventės rengimo lėšÅ³ dalis buvo skiriama iš projekto. Lėšas projektui įgyventi skyrė Lietuvos respublikos žemės Å«kio ministerija
 
 
Smalvų bendruomenės informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-11 13:22:27
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?