2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Žiemos švenčių belaukiant

Žiemos švenčių belaukiant

Adventas (lot. atėjimas) yra keturių savaičių rimties, susikaupimo ir atgailos laikotarpis. Tai džiugaus ir maldingo laukimo metas, kai krikšÄionys laukia KÅ«dikėlio Jėzaus gimimo, trunkantis keturias savaites ir turintis savas tradicijas ir papročius.


Advento metu artėjant Kalėdų šventėms Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatÅ«ros skyriuje buvo organizuota edukacijų ciklo „Žiemos švenčių belaukiant“ renginiai šiomis temomis: „Susikaupimo metas – Adventas“, „Žaisliukas eglutei“, „Stebuklai, papročiai ir dovanos“, „Švenčių personažai“.


Renginiuose dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 0 B ir 0 D priešmokyklinių grupių, III B ir III C, IV A klasių moksleiviai. Vyresnieji dalyviai klausėsi skaitomų ir patys skaitė italų rašytojo, kunigo Bruno Ferrero istorijas apie keturių advento vainiko žvakių prasmę, apie bendravimo svarbą. Pasakojo, dalijosi patirtimis ir įspÅ«džiais apie jų šeimų tradicijas. Sužinojo, kad ne visada eglutės buvo puošiamos elektrinėmis girliandomis. Pasigamino popierinius eglutės žaisliukus-žibintus, kuriais papuoš eglutes ar padovanos artimiesiems. Norėdami sužinoti kokias staigmenas ir išbandymus ateinantys metai jiems ruošia bÅ«rėsi traukė šiaudą iš po staltiesės ir apžiÅ«rėdami sustingusias žvakių vaško figÅ«rėles. Su Kalėdų personažais, lankančiais viso pasaulio vaikus, susipažino žaisdami interaktyvų žaidimą su „Švenčių personažai“. Išgirdę, kad ilgus advento vakarus proseneliai ir seneliai trumpindavo žaisdami įvairius žaidimus, tai ir patys sužaidė žaidimą „Žiedo dalijimas“.


Priešmokyklinių grupių vaikai atvykę į biblioteką pirmiausia susipažino su linksmuoju Oktavijumi (seniu besmegeniu) ir panoro šalia jo nusifotografuoti. Renginio metu lenktyniaudami dalijosi įspÅ«džiais apie tai kaip jų namuose ruošiamasi Kalėdoms ir kaip jos bus švenčiamos, kad labai laukia dovanų. Klausydamiesi Aldonos Kandroškaitės pasakėlės apie Kalėdų naktį žmonių kalba prabylusius žvėrelius ir paukštelius labai tuo stebėjosi. Išklausę pasakėlę apie GERUMO, GRAUGIŠKUMO, ŠILUMOS ir PAGARBOS angeliukus pasakojo kaip reikia elgtis, kokius darbus padaryti, kad šie angeliukai juos aplankytų. Klausydamiesi kalėdinių dainelių pasigamino po angeliuką ir gavo dar po užduotėlę, reikėjo pagalvoti kuris iš keturių vardų labiausiai tiktų jų angeliukams. Nespėjusieji išrinkti vardo tai galėjo padaryti namuose kartu su artimaisiais šventinį vakarą.


Moksleiviai atsisveikindami žadėjo elgtis taip, kad juos visus metus lankytų angeliukai, o švenčių metu prisiminti senąsias lietuvių tradicijas.


Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorė Daria Kravtsova, Europos solidarumo korpuso savanorė iš Baškirijos

Nuotraukos

Žiemos švenčių belaukiant


Žiemos švenčių belaukiant


Žiemos švenčių belaukiant


Žiemos švenčių belaukiant


Žiemos švenčių belaukiantZarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2021-12-29 15:32:48
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?